Новият рамков договор: Без санкции за болниците, които не увеличат заплатите на медиците
Няма да има наказания за лечебните заведения, които не съумеят да реализират заплатите, заложени в груповия трудов контракт в бранш „ Здравеопазване “.
Това стана ясно при подписването на Националния рамков контракт през днешния ден.
Така - остава неразбираемо по какъв начин тъкмо лечебните заведения ще бъдат задължени да приложат нарастването на възнагражденията на медиците след приключването на 6-месечния гратисен интервал.
Надявам се, че с новото управлението на Касата ще настъпят промени в метода, по който се управляват дейностите, сподели Иван Маджаров„ Предвиден е задоволително дълъг интервал, в който да бъдат разисквани механизми - по какъв начин това да стане по най-безболезнен метод и по какъв начин да бъдат подкрепени лечебните заведения, които имат потребност от помощ “, съобщи Станимир Михайлов, шеф на НЗОК.
„ Предстои нова бюджетна процедура, ще се разисква бюджетът на страната и на НЗОК. Не инцидентно е 6-месечен интервалът “, сподели Иван Маджаров, БЛС.




