Орбан: Унгария няма да дава пари, оръжия и хора на Украйна
Няма да дадем децата си, оръжията си или парите си на Украйна. Това съобщи унгарският министър председател Виктор Орбан по време на среща на ръководещите партии в Дебрецен, оповестява MTI.
Остра рецензия от Орбан
" Те желаят да вземат парите на унгарците по три метода. Първият е да ги отнесат в Украйна ", добави той, като се базира на боен заем в размер на 90 милиарда евро, който съгласно него украинците ще би трябвало да изплатят, в случай че завоюват войната против Русия и получат репарации.
Орбан съобщи още, че тези средства " ще изчезнат " от националните бюджети, защото, по думите му, не е ясно по какъв начин биха били възобновени, а също така на масата са и стопански пакети на стойност 800 милиарда и 700 милиарда $.
" Най-важната задача на идващото държавно управление ще бъде да каже " не " на това и да държи Унгария надалеч от тази луда концепция ", акцентира той.
Връзката на Унгария с съветската енергетика
Премиерът засегна и тематиката за вероятно спиране на връзката на Унгария с съветската енергетика, като предизвести, че това би означавало отпадане на предпазените цени на горивата, неспособност за поддържане на комунални дотации и доста нарастване на разноските за семействата.
" Затова е належащо държавно управление, което ще пази националните ползи на Унгария в региона на енергетиката ", съобщи Орбан.
Той добави, че украинската страна има вяра, че в случай че настоящето държавно управление си тръгне и бъде сменено от държавно управление на Тиса, петролопроводът " Дружба " към този момент няма да е нужен.
Орбан загатна и изказвания за средства в размер на 15 хиляди милиарда форинта , събрани сред 2010 и 2026 година от банки, огромни енергийни компании и интернационалните търговски вериги посредством налози и други ограничения, които съгласно него са били ориентирани към фамилии, младежи и пенсионери.
По думите му държавно управление на Тиса би върнало тези средства назад.
Парите на унгарците
Той добави, че единствено през тази година 2 хиляди милиарда форинта са били включени като обществена тежест.
" Те ще стартират да ощетяват унгарските фамилии тази година. Това би трябвало да бъде предотвратено, няма да бъде разрешено ", отсече министър председателят, представен от " Труд ".
Орбан разяснява и тематиката за активността на задгранични разследващи служби в страната, като съобщи, че те " влизат и излизат от Унгария като че ли тя е портал ", което съгласно него слага съществени въпроси пред бъдещото ръководство.
" Всичко това е недопустимо и би трябвало да бъде опълчено. Свободата и независимостта на Унгария би трябвало да бъдат предпазени ", акцентира той, добавяйки, че е неприемливо полицията да позволява непознати разследващи служби да въздействат на изборния развой.
Орбан означи още, че войната е блокирала икономическото развиване през последните четири години, само че все пак унгарците не са се отказали от задачите си и са запазили цялостна претовареност, съобщи bgonair.
Остра рецензия от Орбан
" Те желаят да вземат парите на унгарците по три метода. Първият е да ги отнесат в Украйна ", добави той, като се базира на боен заем в размер на 90 милиарда евро, който съгласно него украинците ще би трябвало да изплатят, в случай че завоюват войната против Русия и получат репарации.
Орбан съобщи още, че тези средства " ще изчезнат " от националните бюджети, защото, по думите му, не е ясно по какъв начин биха били възобновени, а също така на масата са и стопански пакети на стойност 800 милиарда и 700 милиарда $.
" Най-важната задача на идващото държавно управление ще бъде да каже " не " на това и да държи Унгария надалеч от тази луда концепция ", акцентира той.
Връзката на Унгария с съветската енергетика
Премиерът засегна и тематиката за вероятно спиране на връзката на Унгария с съветската енергетика, като предизвести, че това би означавало отпадане на предпазените цени на горивата, неспособност за поддържане на комунални дотации и доста нарастване на разноските за семействата.
" Затова е належащо държавно управление, което ще пази националните ползи на Унгария в региона на енергетиката ", съобщи Орбан.
Той добави, че украинската страна има вяра, че в случай че настоящето държавно управление си тръгне и бъде сменено от държавно управление на Тиса, петролопроводът " Дружба " към този момент няма да е нужен.
Орбан загатна и изказвания за средства в размер на 15 хиляди милиарда форинта , събрани сред 2010 и 2026 година от банки, огромни енергийни компании и интернационалните търговски вериги посредством налози и други ограничения, които съгласно него са били ориентирани към фамилии, младежи и пенсионери.
По думите му държавно управление на Тиса би върнало тези средства назад.
Парите на унгарците
Той добави, че единствено през тази година 2 хиляди милиарда форинта са били включени като обществена тежест.
" Те ще стартират да ощетяват унгарските фамилии тази година. Това би трябвало да бъде предотвратено, няма да бъде разрешено ", отсече министър председателят, представен от " Труд ".
Орбан разяснява и тематиката за активността на задгранични разследващи служби в страната, като съобщи, че те " влизат и излизат от Унгария като че ли тя е портал ", което съгласно него слага съществени въпроси пред бъдещото ръководство.
" Всичко това е недопустимо и би трябвало да бъде опълчено. Свободата и независимостта на Унгария би трябвало да бъдат предпазени ", акцентира той, добавяйки, че е неприемливо полицията да позволява непознати разследващи служби да въздействат на изборния развой.
Орбан означи още, че войната е блокирала икономическото развиване през последните четири години, само че все пак унгарците не са се отказали от задачите си и са запазили цялостна претовареност, съобщи bgonair.
Източник: novinite.bg
КОМЕНТАРИ




