Няма българин, който да не се вълнува и да не

...
Няма българин, който да не се вълнува и да не
Коментари Харесай

Гълъб Донев: Имаме пълна, на 100%, диверсификация

Няма българин, който да не се вълнува и да не се радва, когато българските деца прекрачват прага на българските учители. Поставили сме си за цел децата да не преповтарят непознати мисли, а мозъците им да могат да мислят, да се изразят. Поставили сме си за цел нацията да живее по-добре, да имаме самочувствие, че имаме писмеността, която сме дали и на другите славянски нации.

Това съобщи министър-председателят Гълъб Донев, откакто откри образователната година в 60 ОУ „ Св. Св. Кирил и Методий ” – едно от най-старите учебни заведения освен в София, само че и в България, съобщи кореспондент на БГНЕС.

15 септември е денят, в който да поднесем цветя и да създадем реверанс пред учителите, които се трудят да създадат по този начин, че българските деца да получат качествено обучение и познания, които ще им отворят пътя в живота и ще могат да се осъществя, добави Донев.

Служебният министър председател не пожела да дава отговор на журналистически въпроси, свързани с тематики от дневния ред, само че въпреки всичко сподели:

Усилията на държавно управление са да обезпечи задоволително доставки на горива, на газ, от всички вероятни източници – да диверсифицираме на 100% източниците и пътищата на доставки, с цел да подсигуряваме, че учебни заведения, детски градини и ясли, читалища и лечебни заведения – да не бъдат на студено и мрачно през зимата, съобщи единствено министър председателят.

Той бе безапелационен, че е направено всичко допустимо да има цялостна диверсификация на източници, цени и снабдители. Имаме цялостна, на 100%, диверсификация, увери Гълъб Донев.

Служебният министър председател прикани водачите да карат със съобразена скорост, най-много в регионите към учебните заведения. Нека понижим скоростта и да създадем среда, която подсигурява сигурността на нашите деца, сподели Донев.

Бих предложил на всички политици да се поучат от първия образователен ден. България от тук нататък ще се ръководи от съдружно ръководство, а думичката съглашение съдържа в себе си - спор, умеене и мисъл. Нека участниците в предизборната акция да протегнат ръка с мисъл и разсъдък, с цел да решат разногласията, които имат, тъй че България да има постоянно държавно управление, предложи Гълъб Донев. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР