Няколко групи в Европейския парламент (ЕП) са поискали започването на

...
Няколко групи в Европейския парламент (ЕП) са поискали започването на
Коментари Харесай

Разследват сексуални посегателства в Европейския парламент

Няколко групи в Европейския парламент (ЕП) са поискали започването на без значение външно следствие на случаи със полов тормоз и похищения в Народното събрание, който съгласно медийни изявления е "развъдник на похищения ", съобщи Reuters.

Евродепутати организираха диспути - с присъединяване най-вече на дами - в границите на акцията под хаштага #MeToo на дами, които приказват намерено за полови похищения против тях след абсурда с холивудския продуцент Харви Уайнстийн. Очаква се резолюцията за започване на външно следствие да бъде гласувана на следващия ден.

През уикенда европейски медии оповестиха за похищения против служителки в Народното събрание, в това число за случай, в който евродепутат мастурбирал пред млада асистентка. Брюкселският уеб страница Politico разгласи, че през предходната седмица е получил "над 30 изказвания за обезчестяване, посягане и тормоз " в Екологичен потенциал.

Председателят на Екологичен потенциал Антонио Таяни сподели в понеделник, че е бил "шокиран и засегнат " от известията за полови похищения, само че означи, че до момента не е получавал публични недоволства.

Таяни не участва на парламентарния спор по тематиката.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР