Бордът на мира на Тръмп за Газа: Аржентина приема поканата за член-основател; Канада, Египет, Турция и други обмислят да се присъединят
Няколко дни откакто Доналд Тръмп разгласи сформирането на Борда на мира за Газа, органът стартира да се оформя с световни водачи, които одобряват поканите на президента на Съединени американски щати да се причислят.
Ройтерс заяви, че са били изпратени предложения до световни водачи, като съгласно известията предложения са получили Аржентина, Египет, Франция, Германия, Австралия и Канада, наред с други. Бразилия също беше поканена съгласно отчет на Bloomberg.
Малко откакто поканите бяха изпратени, аржентинският президент Хавиер Милей разгласи, че ги приема, като благодари на Тръмп за „ достойнството “.
Прочетете също | Търговското съглашение сред Европейски Съюз и Съединени американски щати ще бъде анулирано на фона на опасността на Тръмп за 10% цени?„ За мен е чест да получа довечера поканата Аржентина да се причисли, като член-учредител, към Борда на мира, организация, основана от президента Тръмп за поощряване на дълготраен мир в райони, наранени от спорове, като се стартира с линията Газа “, сподели Милей в изказване.
<...Прочетете целия текст »




