Няколко часа след като премиерът Росен Желязков обяви, че параметрите

...
Няколко часа след като премиерът Росен Желязков обяви, че параметрите
Коментари Харесай

Борисов: Диалогът между работодатели и синдикати е възстановен

Няколко часа откакто министър председателят Росен Желязков разгласи, че параметрите на Бюджет 2026 ще бъдат преразгледани със обществените сътрудници в Тристранния съвет, стана ясно, че диалогът сред работодатели, власт и синдикати е възобновен.

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че в петък в Министерството на финансите стартират срещи, на които ще бъдат изгладени всички елементи по първата фискална рамка в евро. А работните групи и НСТС също ще бъдат възобновени. В разискванията по Бюджет 2026 ще вземат участие представители и на четирите партии, които поддържат държавното управление.

" Държавата застава зад всеки български жител. Около това се обединихме на среща в Централата на ГЕРБ с министъра на финансите Теменужка Петкова, вицепремиера и министър на нововъведенията и растежа Томислав Дончев, ръководителя на комисията по бюджет и финанси Делян Добрев, някогашния финансов министър Владислав Горанов, както и работодателите от КРИБ и БСК, показани от Кирил Домусчиев и Добри Митрев. Присъстваха и двата национални синдиката КТ “Подкрепа “ и КНСБ, показани от Димитър Манолов и Любослав Костов ", написа Борисов, представен от Нова.

Припомняме, че по-рано през днешния ден министър председателят и представители на ръководещите партии оповестиха, че бюджетът няма да продължи процеса по приемането в настоящия си тип, а ще бъде обект на корекции. Това се случва откакто в сряда вечер София беше блокиран от хиляди протестиращи против план-сметката за 2026 година Намерението обаче не води до фактическо отдръпване, а ще би трябвало да бъде подложено на гласоподаване от Народно събрание, тъй като към този момент е минал на първо четене в зала и в отрасловата парламентарна комисия.
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР