Някои американски банки са готови да разпродават ипотеки с отстъпка,

...
Някои американски банки са готови да разпродават ипотеки с отстъпка,
Коментари Харесай

Американските банки разпродават заеми за търговски имоти

Някои американски банки са подготвени да разпродават ипотеки с отстъпка, макар че кредитополучателите си извършват отговорностите в период. Това знак, че институциите са решени да понижат експозицията си към неуверения пазар на търговски парцели, написа в собствен разбор Financial Times.

Желанието на някои кредитори да поемат загуби по по този начин наречените обслужващи заеми за недвижими парцели следва многочислените предизвестия, че класът активи е „ идната обувка, която ще падне “ след неотдавнашните разтърсвания при районните банки в Съединени американски щати.

Фактът, че банките желаят да продават заеми, се появява в доста диалози “, сподели Чад Лител, анализатор в CoStar, изследователска компания, фокусирана върху комерсиалните недвижими парцели. „ Слушам за това повече от всеки път през последното десетилетие. “

Американската HSBC е в развой на продажба на стотици милиони долари заеми за търговски недвижими парцели, евентуално с отстъпка. Ход, който е част от напъните за прекратяване на директното кредитиране на строителни бизнесмени в Съединени американски щати, споделят трима души, осведомени с въпроса.

Междувременно PacWest предишния месец продаде заеми за строителство на стойност 2.6 милиарда $ на загуба. И редица други банки улесняват осъществяването на сходни продажби в бъдеще, като трансформират метода, по който регистрират задължения за търговски недвижими парцели.

Обикновено банките не са склонни да одобряват загуби по огромни заеми, които ще запазят цялостната си стойност, до момента в който кредитополучателите изплащат в точния момент. Но някои са уверени да подхващат крачка на фона на страховете от увеличение на просрочията - изключително по задължения, обезпечени против офис парцели, които са изпитали спад в търсенето заради трайната известност на работата от у дома.

Междувременно забавянето на търсенето на скъпи бумаги, обезпечени с търговски ипотеки, остави банки от всевъзможен размер да държат повече задължения за парцели, в сравнение с биха желали те или регулаторите. Въпреки че практиката на разтоварване на обслужващи заеми не е толкоз публикувана, колкото беше по време на рецесията от 2008 година, доста участници на пазара чакат размерът на покупко-продажбите да се усили през тази и идната година.

Докато банките се приготвят да затворят второто тримесечие, „ те са извънредно фокусирани върху поддържането на чист кредитен портфейл “, сподели Дейвид Авирам, шеф на Maverick Real Estate Partners, частен фонд, който е профилиран в заеми за търговски недвижими парцели. 

Банките не желаят да повдигат опасенията на регулаторите или вложителите. “

Ходовете на банките да провиснал заемите идват, когато ръководители и регулатори подвигат паника за здравето на бранша на комерсиалните недвижими парцели.

Главният изпълнителен шеф на Wells Fargo Чарли Шарф сподели тази седмица пред анализатори и вложители, че банката, която има неизплатени заеми за търговски парцели на стойност 142 милиарда $, ръководи експозицията си към региона.

Ще претърпим загуби, без подозрение “, сподели Шарф.

Междувременно Мартин Грюнберг, ръководител на Федералната корпорация за обезпечаване на депозитите на Съединени американски щати, предизвести тази седмица, че заемите за недвижими парцели - изключително тези, обезпечени с офиси - са изправени пред провокации, в случай че търсенето остане едва и „ стойностите продължат да се смекчават “.

Това ще бъдат въпроси, на които FDIC ще обърне непрекъснато внимание “, добави той.

Други банки трансформират метода, по който регистрират заемите, като трансформират обозначението им на „ налични за продажба “ от „ задържане до падеж “ - ход, който улеснява разтоварването на дълга надолу по линията.

Гражданите, които понижават заемите си за търговски парцели, удвоиха запасите си от заеми, налични за продажба до 1.8 милиарда $ през първото тримесечие. Не е ясно какъв % от тези заеми са за кредитополучатели на търговски недвижими парцели.

Клиенти на Bancorp, основана в предградията на Филаделфия, понижи заемите за търговски парцели с близо 25 милиона $ през първото тримесечие. Също по този начин прекатегоризира 16 милиона $ от тези заеми като „ държани за продажба “, което е нарастване от нула през предходното тримесечие.

Един кредитен брокер сподели, че се готви да пусне няколко покупко-продажби на пазара през идващите седмици и претърпява най-голямата интензивност от три години. Отстъпките, прилагани към продажбите на обслужвани заеми отвън офис бранша, остават относително скромни и се дължат частично на повишението на лихвените проценти.

Инвестиционната група за недвижими парцели Kennedy-Wilson, да вземем за пример, се съгласи да заплати 2.4 милиарда $, или 92 цента за $, за блока от заеми на PacWest, чиято обща главница беше 2.6 милиарда $. Акциите на PacWest скочиха с близо 20%, откакто компанията разгласи договорката.

Получаваме повече позвънявания... вследствие на това, което PacWest съумя да извърши с Kennedy-Wilson “, сподели един вложител в заеми за недвижими парцели. „ Всички районни банки гледат цената на акциите и споделят, че „ пазарът в действителност хареса това и ние би трябвало да осъществим нещо сходно “.

Според двама от хората, осведомени за процеса на продажба на HSBC, те притеглят предложения, които биха оценили заемите в средата на 90-те като % от номиналната им стойност - което значи, че банката ще би трябвало да поеме загуба от цели 5 на 100. HSBC не е решила дали желае да поеме загуба от продажбата или какъв брой огромна може да бъде тя, съгласно различен човек, осведомен с процеса.

HSBC отхвърли коментар.
Източник: economic.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР