Вежди Рашидов: Девойка командва и кадрува в ГЕРБ! Отвратила е всички...
„ Някаква госпожица командва и кадрува в ГЕРБ. “
С тези думи Вежди Рашидов разкри дълбока вътрешна рецесия в партията след изборите. Бившият ръководител на Народното събрание изясни, че по информация от хора вътре в структурите „ нова звезда “ се пробва да постанова решения и точно тя стои зад напускането на кметове и отлива на гласоподаватели.
Той отхвърли да назове име, само че акцентира, че държанието й е провокирало съществено омерзение измежду мнозина. Според него, в случай че не бъдат взети ограничения, процесът на разпад ще продължи.
„ Аз приказвам с доста хора от партията “, продължи Рашидов. 15 години съм дал от живота си на ГЕРБ. Говори се… Говори се, че има някаква нова звезда в ГЕРБ, която… Някаква госпожица командва и кадрува в ГЕРБ. Няма ги старите гербаджии.
Рашидов акцентира, че приказва с доста хора от партията и че персонално е дал 15 години от живота си на ГЕРБ. По думите му казусът не е единствено в една фигура, а и в неналичието на обновяване. „ Вижте кои влизат в Народното събрание от ГЕРБ. Да виждате някаква смяна? Едни и същи лица. Те не носят гласове “, съобщи той. Според него точно тези „ остарели муцуни “ към този момент не притеглят доверие и тежат на резултатите.
„ Ще го боли Борисов. “ Лесно е да дъвчем една дъвка, че е подкупен. Няма потвърдено нещо. Омърсихме си страната. Трябва да спрем с дъвките.
Той предизвести, че водачът на партията Бойко Борисов би трябвало да вземе ограничения, с цел да успокои хората, тъй като другояче „ роенето “ ще продължи. В същото време Рашидов изрично отбрани Борисов, като съобщи, че той е министър председателят, направил най-вече за България. Той се възмути от, по думите му, „ просташките намеци “ против него и прикани да се спре с обвиняванията без доказателства.
Бившият ръководител на Народното събрание направи и по-широк политически разбор. Той уточни, че след държавното управление на Иван Костов никой не е реализирал самичък болшинство от над 121 депутати. Според него партията на Румен Радев не може да се оправдава с съдружни сътрудници, в случай че разполага с задоволително болшинство, с цел да осъществя обещанията си.
Рашидов добави, че ако посредством Илияна Йотова бъде извоюван и президентският избор, цялата власт ще се концентрира в ръцете на „ Прогресивна България “, надлежно на Радев. По думите му това е голяма отговорност, само че най-малко ще има изясненост кой носи отговорност за ръководството.
Рашидов призова да бъде приета успеха на Радев. „ Ние сме един подобен народ: Долу царя, да живее царя. Такива сме. Да поздравим Радев за успеха. Какво неприятно има, в случай че някой направи нещо положително “, сподели той. Според него няма лява партия, която да бъде действителна съпротива, което слага в тази роля точно Борисов.
Рашидов съобщи, че няма нищо неприятно в еднолична власт. Той разяснява и опасенията от реваншизъм, като изрази вяра Румен Радев да не поеме по този път, тъй като това би било пагубно.
" Радев посочил фотография с Путин. Какво от това. С Маша ли да се снима… ", разяснява още Рашидов фотографията на Радев с Путин при закриване на предизборната акция. Според него съветските деца страдали колкото и украинските. Защото и те били жертва.
В заключение той направи метафизичен коментар за положението на обществото. „ Ние се ненавиждаме. Колективно се ненавиждаме. Нашият народ не е неприятен, само че е неприятно моделиран. Не се научихме да обичаме. Опростачихме го. Обичам си по някакъв метод народа, тъй като тук съм се родил и тук ще умра “, каза Рашидов.
С тези думи Вежди Рашидов разкри дълбока вътрешна рецесия в партията след изборите. Бившият ръководител на Народното събрание изясни, че по информация от хора вътре в структурите „ нова звезда “ се пробва да постанова решения и точно тя стои зад напускането на кметове и отлива на гласоподаватели.
Той отхвърли да назове име, само че акцентира, че държанието й е провокирало съществено омерзение измежду мнозина. Според него, в случай че не бъдат взети ограничения, процесът на разпад ще продължи.
„ Аз приказвам с доста хора от партията “, продължи Рашидов. 15 години съм дал от живота си на ГЕРБ. Говори се… Говори се, че има някаква нова звезда в ГЕРБ, която… Някаква госпожица командва и кадрува в ГЕРБ. Няма ги старите гербаджии.
Рашидов акцентира, че приказва с доста хора от партията и че персонално е дал 15 години от живота си на ГЕРБ. По думите му казусът не е единствено в една фигура, а и в неналичието на обновяване. „ Вижте кои влизат в Народното събрание от ГЕРБ. Да виждате някаква смяна? Едни и същи лица. Те не носят гласове “, съобщи той. Според него точно тези „ остарели муцуни “ към този момент не притеглят доверие и тежат на резултатите.
„ Ще го боли Борисов. “ Лесно е да дъвчем една дъвка, че е подкупен. Няма потвърдено нещо. Омърсихме си страната. Трябва да спрем с дъвките.
Той предизвести, че водачът на партията Бойко Борисов би трябвало да вземе ограничения, с цел да успокои хората, тъй като другояче „ роенето “ ще продължи. В същото време Рашидов изрично отбрани Борисов, като съобщи, че той е министър председателят, направил най-вече за България. Той се възмути от, по думите му, „ просташките намеци “ против него и прикани да се спре с обвиняванията без доказателства.
Бившият ръководител на Народното събрание направи и по-широк политически разбор. Той уточни, че след държавното управление на Иван Костов никой не е реализирал самичък болшинство от над 121 депутати. Според него партията на Румен Радев не може да се оправдава с съдружни сътрудници, в случай че разполага с задоволително болшинство, с цел да осъществя обещанията си.
Рашидов добави, че ако посредством Илияна Йотова бъде извоюван и президентският избор, цялата власт ще се концентрира в ръцете на „ Прогресивна България “, надлежно на Радев. По думите му това е голяма отговорност, само че най-малко ще има изясненост кой носи отговорност за ръководството.
Рашидов призова да бъде приета успеха на Радев. „ Ние сме един подобен народ: Долу царя, да живее царя. Такива сме. Да поздравим Радев за успеха. Какво неприятно има, в случай че някой направи нещо положително “, сподели той. Според него няма лява партия, която да бъде действителна съпротива, което слага в тази роля точно Борисов.
Рашидов съобщи, че няма нищо неприятно в еднолична власт. Той разяснява и опасенията от реваншизъм, като изрази вяра Румен Радев да не поеме по този път, тъй като това би било пагубно.
" Радев посочил фотография с Путин. Какво от това. С Маша ли да се снима… ", разяснява още Рашидов фотографията на Радев с Путин при закриване на предизборната акция. Според него съветските деца страдали колкото и украинските. Защото и те били жертва.
В заключение той направи метафизичен коментар за положението на обществото. „ Ние се ненавиждаме. Колективно се ненавиждаме. Нашият народ не е неприятен, само че е неприятно моделиран. Не се научихме да обичаме. Опростачихме го. Обичам си по някакъв метод народа, тъй като тук съм се родил и тук ще умра “, каза Рашидов.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




