Нулево реми между ЦСКА и Арда на стадион Българска армия“.

...

Нулево реми между ЦСКА и Арда на стадион „Българска армия“

Нулево реми сред ЦСКА и Арда на стадион „ Българска войска “. ЦСКА и Арда приключиха при резултат 0:0 в дуел от 15-ия кръг на efbet Лига. Ремито остави ЦСКА на трето място в класирането с 29 точки, до момента в който Арда е шести с 24 точки.
Гостите от Кърджали изиграха отличен мач
на стадион „ Българска войска “ и може да съжаляват, че не си потеглиха с трите точки след пропуски в края на Станислав Иванов и Преслав Боруков.

Първото полувреме бе равностойно, като гостите от Кърджали имаха леко преимущество при владеенето на топката, само че по-добрите обстановки
за гол бяха в интерес на ЦСКА.
В 18-ата минута Тобиас Хайнц стреля на сантиметри от вратата на Анатоли Господинов, а в последните минути домакините се активизираха и сътвориха положителни обстановки за попадение. Дюкенс Назон стреля рисково само че в обсега на Господинов, който мазета, а в 40-а минута Енес Махмутович изпусна най-хубавата обстановка за ЦСКА до почивката, откакто бе оставен непокрит
в наказателното поле, само че с глава стреля в навън.
Две минути преди края на първата част Матиас Фаетон на два пъти стреля рисково, само че още веднъж Господинов бе
на своето място и отрази.
Втората част стартира с отлична обстановка за Арда, само че Станислав Иванов стреля право в тялото на вратаря Бусато и
не съумя да приключи с попадение.
„ Армейците “, които в този мач излязоха с третия си екип в черно, дадоха отговор с удар на Тобиас Хайнц, който след рикошет излезе в корнер.
Влезлият като запаса
Майкъл Естрада имаше отлична опция в 70-а минута, откакто проби в наказателното поле и след удара му топката рикошира в състезател на Арда и срещна
левия непряк дирек.
Арда бе покрай трите точки в 78-а минута, когато след отлична офанзива Станислав Иванов се озова на стрелкова позиция, само че не съумя да преодолее Бусато. В 86-а минута и Преслав Боруков пропусна да донесе успеха за гостите, откакто стреля на сантиметри около гредата.
Източник: flashnews.bg