Новоизбраният президент на Полша Карол Навроцки полага клетва днес, предаде

...
Новоизбраният президент на Полша Карол Навроцки полага клетва днес, предаде
Коментари Харесай

Новоизбраният полски президент Карол Навроцки полага клетва

Новоизбраният президент на Полша Карол Навроцки поставя клетва през днешния ден, съобщи " Ройтерс ".

Изборната победа на Навроцки, който беше подсилен от националистическата опозиционна партия " Право и правдивост " (ПиС), нанесе удар върху очакванията на премиера Доналд Туск да затвърди проевропейския курс на страната.   Позициите на двамата се разминават както във връзка с Украйна, по този начин и във връзка с въпросите за защитата на Европейски Съюз.

Според Карол Навроцки  в момента няма място за Украйна в НАТО или Европейски Съюз, което е забележима смяна в тона спрямо към този момент някогашния президент Анджей Дуда. И до момента в който   Докато Туск е на мнение, че Европейският съюз би трябвало да играе по-голяма роля по въпросите на защитата, наред с НАТО, ПиС и Навроцки настояват, че това би подкопало съюза на Полша със Съединените щати.

" Съединените щати безспорно са наш предпочитан сътрудник ", сподели представителят на Навроцки Рафал Лескевич.

Освен това Навроцки може да употребява правото си на несъгласие и да блокира държавната стратегия, която включва анулация на правосъдните промени, прилагани от ПиС, които съгласно критиците подкопават независимостта на съдилищата.

Очаква се и новоизбраният президент да предложи ограничения като понижаване на налозите, които евентуално ще бъдат известни измежду доста гласоподаватели, само че сложни за използване за администрация с стеснен бюджет.
 Новият президент на Полша ще гради положително съдействие с Орбан
Новият президент на Полша ще гради положително съдействие с Орбан

Навроцки желае Украйна да разбере, че други страни имат свои лични интереси
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР