Пак посегнаха на българския културен клуб Иван Михайлов в Битоля
Ново посягане против българския културен клуб " Иван Михайлов " в Битоля, съобщава БГНЕС.
Председателят на заличеното от управляващите в РСМ съдружие Културен клуб " Иван Михайлов " Люпчо Георгиевски съобщи, че постройката е станала обект на вандалска демонстрация.
Той показва, че причинителите са били маскирани и са изписали надписи върху постройката на клуба. По думите му това е акт на ненавист против македонските българи.
Георгиевски дефинира нападението като политически акт. Той добави, че изписаният върху клуба девиз " Македония на македонците " има исторически корени във Вътрешна македонска революционна организация и е бил подкрепян от патрона на клуба Иван Михайлов.
Припомняме, че през 2022 г. културният клуб бе запален. Във връзка с палежа бе задържан локален жител - Ламбе Алабаковски. През 2023 г. Македонските власти заличиха българския клуб " Иван Михайлов " в Битоля от Централния си указател.
Председателят на заличеното от управляващите в РСМ съдружие Културен клуб " Иван Михайлов " Люпчо Георгиевски съобщи, че постройката е станала обект на вандалска демонстрация.
Той показва, че причинителите са били маскирани и са изписали надписи върху постройката на клуба. По думите му това е акт на ненавист против македонските българи.
Георгиевски дефинира нападението като политически акт. Той добави, че изписаният върху клуба девиз " Македония на македонците " има исторически корени във Вътрешна македонска революционна организация и е бил подкрепян от патрона на клуба Иван Михайлов.
Припомняме, че през 2022 г. културният клуб бе запален. Във връзка с палежа бе задържан локален жител - Ламбе Алабаковски. През 2023 г. Македонските власти заличиха българския клуб " Иван Михайлов " в Битоля от Централния си указател.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




