Шефът на Пентагона: Нямаше глас, нямаше видео! Хаменей е вероятно тежко ранен и обезобразен
Новият висш водач на Иран Моджтаба Хаменей е " ранен и евентуално обезобразен ". Това съобщи министърът на защитата на Съединени американски щати Пийт Хегсет, представен от " Индипендънт ".
Хаменей е бил ранен при започване на войната, само че не е ясно какъв брой тежко. Вчера иранската държавна телевизия прочете изказване, за което твърди, че е от него, само че той не е виждан обществено, откогато бе определен да размени татко си, който беше погубен при американско-израелски въздушни удари при започване на войната.
Американският министър на ожтбраната посочи: " Нямаше глас и нямаше видео. Беше документално изказване, в което той призоваваше за единение. Очевидно убиването на десетки хиляди протестиращи е неговият тип общественост. Иран има доста камери и доста гласови рекордери. Защо документално изказване? Мисля, че знаете за какво. Баща му е мъртъв, той е изплашен. Ранен е ".
Хегсет акцентира, че иранският режим ще види единствено звездите и райетата на Съединени американски щати и Давидовата звезда на Израел, които той разказва като " най-лошия си призрачен сън ".
Отделно, министърът на защитата уточни, че размерът на ракетите на Иран е намалял с 90%, а на дроновете му камикадзе - с 95%, през вчерашния ден. Иран няма способността да създава повече оръжия, добави той.
Съединени американски щати " се оправят " с офанзивите на Иран в Ормузкия пролив и това е нещо, за което не е нужно да се тревожат, посочи Хегсет.
" Техните индустриални линии, техните военни фабрики, техните центрове за отбранителни нововъведения са победени. Ръководството на Иран не е в по-добра форма. Отчаяни, те са се скрили, свивайки се - това вършат плъховете ", заключи той.




