Новият отбор на французина е Прогрес и е седми в

...
Новият отбор на французина е Прогрес и е седми в
Коментари Харесай

Бивш капитан на ЦСКА намери пристан в Люксембург

Новият тим на французина е Прогрес и е седми в класирането
Бившият бранител на ЦСКА Тибо Вион си откри тим. 32-годишният французин ще продължи кариерата си в Люксембург. Той подписа с отбора на Прогрес, който заема 7-о място в локалното състезание.

Вион напусна ЦСКА в края на август. Двете страни се разделиха по взаимно единодушие няколко месеца след грубата неточност на бранителя, довела до загубата от Лудогорец във финала за Купата на България. Няколко дни по-късно той се разписа в баража против Арда (Кърджали), само че " армейците " изгубиха с дузпи и не се класираха за Лигата на конференциите.

Французинът дойде в Борисовата градина през лятото на 2020 година и от този момент насам изигра общо 177 мача с алената фланелка, в които осъществя 7 гола и направи 24 асистенции. Той беше със статут на втори капитан на тима, преди да си тръгне.

В Прогрес международният първенец за юноши от 2013 година ще работи под управлението на Вивиан Рейдел, който му е бил треньор и в Метц.

На конференцията, на която беше публично показан, Вион показа, че в Прогрес вижда добър план, който ще се развие в идващите години.
Източник: novsport.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР