Новият министър-председател на Обединеното кралство Борис Джонсън подкрепи амнистията за

...
Новият министър-председател на Обединеното кралство Борис Джонсън подкрепи амнистията за
Коментари Харесай

Джонсън подкрепи амнистията за половин милион мигранти

Новият министър-председател на Обединеното кралство Борис Джонсън поддържа амнистията за половин милион мигранти, които нямат доказателства за правото си да останат в страната, оповестява английският народен всекидневник The Times.
Джонсън акцентира, че правното състояние на мигрантите без документи, които от години живеят в Обединеното кралство, е „ ненормално “ и рискува да повтори абсурда „ Уиндръш “, при който стотици хиляди имигранти бяха принудени да изоставен страната.
Джонсън даде обещание да прегледа „ икономическите преимущества и дефекти “ от преразглеждането на политиката за мигрантите без документи. Той също по този начин удостовери, че няма да се съобрази с обещанието на предшественика си на поста Тереза Мей да понижи миграцията до „ десетки хиляди “ и показа, че вместо това възнамерява да вкара система, основана на австралийския модел.
Под поколението „ Уиндръш “ се схваща преселниците от карибските страни, открили се във Англия сред 1948 и 1971 година. Наричани са по този начин по името на кораба, с който са пристигнали първите мигранти от Ямайка, Тринидад, Тобаго и други острови. На 22 юни 1948 година в графство Есекс идват първите 492 преселници от Карибите, доста от тях - деца. Те са привлечени във Англия , с цел да се включат във възобновяване на разрушенията от Втората международна война. Понеже те идвали от страни, които тогава са били английски колонии, въпросът за техния статут въобще не е стоял на дневен ред, напомня организация Фокус.
През 1971 година, когато секва миграционният поток, пристигналите до този миг на Острова жители от английските колонии получават статут, с който тяхното репатриране към родните им страни се отсрочва за безкрайно време. Вътрешното министерство в Лондон обаче тогава не им издава съответните документи, по тази причина в този момент на засегнатите им е доста мъчно да потвърдят статута си на законно пребиваващи.
Проблемът излезе на дневен ред през 2018 година вследствие и от дългогодишната политика на английските управляващи за стягане на ограниченията против мигрантите. През 2012 година Тереза Мей, която тогава е вътрешен министър на страната, подхваща курс към утежняване на живота на незаконните мигранти посредством основаването на „ недружелюбна за тях среда “. В практиката това се показва в условието мигрантите да показват позволение за престой, да вземем за пример когато взимат жилище чартърен, употребяват здравни услуги или аплайват за работа.
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР