Новият концертен сезон на Софийската филхармония е вече готов да

...
Новият концертен сезон на Софийската филхармония е вече готов да
Коментари Харесай

Софийската филхармония открива сезон есен-зима с Чайковски

Новият концертен сезон на Софийската филхармония е към този момент подготвен да срещне своята аудитория. И тази година програмата сплотява добре познати заглавия с по-рядко изпълнявани творби, гостуващи солисти, взаимни планове и няколко изненади, които от културната институция ще оповестят в допълнение.

Началото ще бъде сложено на 11 септември с Концерт за пиано №1 и Симфония №4 от Чайковски със солист Емануил Иванов и диригент маестро Найден Тодоров.

През сезона предстоят срещи със световнопризнатите цигулари Антон Сороков, Кирил Трусов, Лия Петрова, Сергей Крилов, Сергей Малов, Светлин Русев, звездата на виолончелото Готие Капюсон, виртуозните пианисти Михаил Плетньов, Георги Черкин, чувственото сопрано Мила Михова, както и диригентите Александър Рудин, Борян Цанев, Вилиана Вълчева, Емил Табаков, Георги Димитров, Константин Илиевски, Дарио Салви, Джеймс Джъд, Росен Гергов, Томас Зандерлинг и други



Звездата на виолончелото Готие Капюсон още веднъж ще гостува в зала " България "

Вярна на традицията да поддържа млади гении Софийска филхармония показва още веднъж пианиста Ивайло Василев и цигуларката Лора Маркова.

За първи път публиката ще се срещне и с Антонио Серано и нетрадиционната за класическата музика хармоника.

Фокусът още веднъж остава върху музиката – жива, енергична, от време на време провокативна, постоянно смислена.

Симфония № 102 от Хайдн, Симфония № 1 от Брукнер, Симфония № 3 от Онегер, Симфония №2 от Бородин, Концерти за цигулка от Чайковски, Хачатурян, Бетовен, Брух, Сибелиус и Брамс, Елегия за виолончело от Форе, Испанска симфония за цигулка и оркестър от Лало, Стабат матер от Перголези, Реквием от Рутър, са единствено част от музикалните оферти, с които Софийската филхармония ще зарадва своите фенове.

Детската публика ще се срещне с „ Принцесите на Дисни ”, „ Дива симфония ” от Дан Браун, изключителните Приказки за акордеон и оркестър,  „ Коледата в детските филми ”, както и поредицата просветителни концерти с водещите камерни сформира на първия ни оркестър.



Софийската филхармония има удоволствието да партнира на SY11 Events за най-важния конкурс в света на операта – „ Опералия ”, който за пръв път ще се организира в България сред 20 и 26 октомври 2025 година Млади професионални артисти на възраст сред 20 и 32 година ще се борят за оценката на авторитетното жури с почетен ръководител Пласидо Доминго, който е и създател на състезанието.

„ Опералия ” е измежду най-гледаните събития в света на класическата музика, съизмеримо с Виенския новогодишен концерт. Финалът ще се излъчва онлайн по телевизия Medici, а побързалите да закупят билети ще се насладят и онлайн в зала „ България ”. Изгряващите звезди ще пеят под музикалния акомпанимент на Софийската филхармония с диригент маестро Найден Тодоров. Частта от състезанието, отдадена на сарсуела, ще бъде персонално дирижирана от именития Пласидо Доминго.

Не пропускайте и летните срещи с Националния оркестър:

От 18 до 20 юли Софийската филхармония е музикален хазаин на Pravets Art Nights с три възхитителни стратегии:

18 юли – Виенска нощ с музика на семейството Щраус
19 юли – „ Примадона под звездите ” – елегантна оперна церемония, която ще показа една от най-ярките млади звезди на международната оперна сцена – Моника Конеса и мексиканско-италианския тенор Маурицио Трехо.
20 юли – „ Холивуд вечно ”  с обичана кино музика.

На 28 и 29 август под палката на маестро Найден Тодоров оркестърът ще партнира на българската оперна горделивост Соня Йончева за две забележителни оперни гали пред храм-паметника „ Александър Невски ”.
В първата вечер ще гостува за пръв път в България огромната звезда на италианската оперна музика и любим на публиката по света - тенора Виторио Григоло. Заедно със Соня Йончева ще изпълнят известни арии и дуети от оперното изкуство, само че също по този начин и обичани песни от попмузиката. " Искам София да се трансформира в една дискотека с класическа музика и кросоувъри с по-модерни части ", разкри Йончева. Концертът ще бъде сниман и от влиятелния интернационален ТВ канал за класическа музика " Медичи ".

Кулминацията на " Гала в София " ще бъде неповторимата опция родната аудитория да види за пръв път на обща сцена у нас двама от именитите " Тримата тенори " - Пласидо Доминго и Хосе Карерас. " Както можете да си визиите, с тях купонът е обезпечен - ще има доста буйна сарсуела и опера, ще бъде огромно забавление за всички ", акцентира примата, която ще им партнира на сцената. Събитието ще се организира в годината на 35-я празник от основаването на най-великото оперно трио на всички времена.

Пълната стратегия на новия сезон може да бъде забелязана
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР