Рекорд на случаите на коронавирус - 7062 са новозаразените
Новите случаи на ковид за денонощие у нас надвишиха 7 хиляди за първи път от началото на пандемията, демонстрират обновените данни на Единния информативен портал към среднощ.
Откритите инфекции са 7062 при направени 37 952 теста. Процентът на позитивните проби се усилва спрямо предходното денонощие - те са 18,6 % от всички изследвани на фона на 16 на 100 в понеделник.
Настоящият брой от 7062 е с 246 души повече от пика, регистриран в края на октомври предходната година по време на четвъртата вълна на разпространяване на вируса.
Броят на дейните случаи на зараза сега надвиши 140 хиляди.
В болница се лекуват 5240 пациенти с Covid-19, 580 от тях са в интензивни отделения.
Починали са 89 души, като 92% от тях не са били имунизирани. 1323 са посочени като излекувани.
31 986 дози ваксина са сложени във вторник, като над 24 хиляди от тях са бустерни.
Броят на хората със приключен имунизационен цикъл към този момент 1 950 188. Бустена доза са си сложили 429 266 души.
От през днешния ден всички лечебни заведения и онкологични центрове в София стопират планов банкет и интервенции.Към момента в София няма рецесия с леглата, увери шефът на столичната РЗИ доктор Данчо Пенчев.
Заради увеличената заболеваемост Габровска, Хасковска, Пернишка и Старозагорска области към този момент са в тъмночервената зона.
Навсякъде в страната се регистрира растеж на хоспитализациите.
Източник: duma.bg
КОМЕНТАРИ




