Новите КириакСтефчовци. За тях пише в новия си пост Елена

...
Новите КириакСтефчовци. За тях пише в новия си пост Елена
Коментари Харесай

Елена Гунчева: Новите КириакСтефчовци: поколението – продукт на евроатлантизма, което се срамува от всичко българско

Новите КириакСтефчовци. За тях написа в новия си пост Елена Гунчева-Гривова. Поколението, израснало по време на прехода, което се срами от българското. Продуктите на евроатлантизма и националния нихилизъм. Те не са българи. И не желаят да бъдат. Така ги разказва анлаизаторката.
SafeNews разгласява съдържателния пост на Елена Гунчева без редакторска нмеса:
СВЕТЪТ НА КИРИАКСТЕФЧОВЦИТЕ Както и допусках, след вчерашната ми обява „ Аз съм българка! “, вълна от евроатлантически и кириакстефчофски яд се насочи към скромната ми персона. Естествено, се стартира с персонални обиди, като съвсем нямаше такива, които да спорят с причини. Явно бях засегнала доста от демоните на небългарите. Профилът на кириакстефчофците, които не харесаха и искрено се възмутиха от обявата ми нормално включваше мъже и дами, пишещи имената си на латиница. С някакви измислени дипломи по странни специалности. Мъжете в двете крайности – или като хванати от гората, или епилирани и с изскубани вежди. Не можело аз да им споделям по какъв начин да бъдат българи и да им налагам жалката естрадна песничка „ Моя страна… “.
Разглеждайки профилите им, се вижда, че доста се гнусят от всичко българско, считат българската национална музика и носии за дебелашки, а всеки родолюбец – за Бай Ганьо.
Тези хорица доста им се желае да бяха родени в някоя по-цивилизована страна, като едвам сдържат погнусата си от личния си народ и го отхвърлят по всевъзможен метод. Това са хора, отраснали сред песните на гето-музиката и „ Кой ги мама разклати тез червени домати “. Които се гордеят с това, че ненавиждат Родината си и я отхвърлят. Които се срамят, че са българи и наскърбяват народа си даже пред чужденци. Това са хора, прекарващи си отпуските в непознати курорти /ма няма на тва пошло Черно море да вървя, бееее, то е за байганьовците, които не могат да си разрешат да отидат на Малдивите или най-малко в Гърция/.
Новите КириакСтефчовци
Това са хора, които се гнусят да четат българска литература /освен Джорджето Господинов, толкова е интелектуален с фекалната си поезия/. Това са хора, които имат вяра на тв приемника.
Мразят Русия, ненавиждат българските патриоти и считат народът си за дебелашки и се срамят от него.
Мечтата им е да са някъде другаде. Но рестриктивните мерки в личния им разсъдък, обучение и капацитет не им разрешават да претворят фантазиите си в каузи. Още повече, че в чужбина никой няма да им търпи невъзпитанието и претенциите.
Има едно потомство, израснало по време на прехода, което се срами от българското.
Което си поставя непознати знамена по профилите и поддържа непознати страни. Което е готово да се гаври с българските национални светини. Като онази, по какъв начин й беше името, която се чекнеше над паметника на починалите в Априлското въстание в Перущица. Или Татяна Сглисти, половин рускиня, половин българка, която ненавижда и българите и руснаците, а най-много себе си. Или Славката Янакиева, която очевидно заради несвоевременно положените за нея медицински грижи, получава наслаждение от живота, единствено когато се изхрачи върху Родината си.
Новите Кириак Стефчо.
Продуктите на евроатлантизма и националния нихилизъм. Те не са българи. И не желаят да бъдат. Само се чудя, откакто към този момент сме в Европейски Съюз, за какво още не са се махнали от таз просташка съгласно тях страна, а стоят тук и ненавиждат всичко?!!? Никога народът ни не е бил толкоз разграничен и толкоз мразещ се. А порастват генерации, които не знаят „ Аз съм българче “. И които учат, че 500 години сме били в някакво културно общуване. Които считат, че Баташкото кръвопролитие е съветска агитация. И които искрено съжаляват, че Русия ни е освободила от турско иго. Тези са по-вредни и от враговете. Врагът в нашата земя!
Елена Гунчева: Новите КириакСтефчовци
Още вести четете в секция България
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР