Новата звезда на Италия Матео Ретеги се нареди в елитен

...

Новата звезда на Италия попадна в престижна класация

Новата звезда на Италия Матео Ретеги се подреди в първокласен лист на играчи, които са вкарали гол в първите си два мача за националния отбор.

Натурализираният аржентинец откри сметката си против Англия в четвъртък в дебюта си, а по-късно се разписа и против Малта нощес за успеха 2:0.
 Матео Ретеги незабавно прикова вниманието на грандовете

Попадението против Англия внезапно увеличи неговата цена

23-годишният аржентинец е едвам четвъртия състезател в историята, който вкарва в първите си два мача за Италия. Той се подреди до Джорджо Киналия, Енрико Киеза и Рикардо Орсолини. Те са единствените други, които вкарват в първите си две срещи за Италия.

Макар да има единствено 2 мача и по-малко от 180 минути за Адзурите, Ретеги към този момент е втория най-хубав изпълнител за скуадрата в последните 12 месеца. Повече голове в последната година има единствено Джакомо Распадори - 4.