Новата власт в Сирия издаде заповед за арест на бившия

...
Новата власт в Сирия издаде заповед за арест на бившия
Коментари Харесай

Сирия издаде заповед за арест на бившия президент Башар Асад

Новата власт в Сирия издаде заповед за арест на някогашния сирийски президент Башар Асад, като по този метод проправя пътя заповедта да бъде публикувана посредством Интерпол и да се подхващат интернационалните дейности.

Войната в Сирия

5 месеца след конфликта с тира, лишил живота на Сияна: Започна ремонт на пътяИзраелската войска разгласи, че е направила сухопътни акции в СирияНай-малко 6 са жертвите на детонация в склад за муниции в провинция Идлиб

Заповедта упреква някогашният сирийски президент за виновен за убийства, смъртоносни изтезания и непозволено отнемане от независимост на жители, написа държавната организация САНА, представена от " Блумбърг ". Тя е учредена на правосъдни искове, подадени от фамилиите на жертви в южната провинция Дераа за събития, случили се през ноември 2011 година

 Сирийските сили за сигурност задържаха братовчед на Башар Асад Виж още Сирийските сили за сигурност задържаха братовчед на Башар Асад

Асад и фамилията му избягаха в Русия през декември, откакто размирен групировки смъкнаха държавното управление му, след 13 години революция, почнала с митинги и насилственото им потушаване.

В спора се включиха и няколко непознати сили, измежду които Русия, Иран, Съединени американски щати и Турция.

 24 година на власт: Кой е сваленият сирийски президент Башар Асад Виж още 24 година на власт: Кой е сваленият сирийски президент Башар Асад

Бившият президент е упрекван в приложимост на химически оръжия против цивилни и в всеобщи изтезания по време на сирийската война. Повече от 600 000 души са били убити в сирийската революция към март 2024 година, съгласно Сирийската обсерватория за правата на индивида - основана във Англия организация, която следи от близко спора.

Повече от половината от предвоенното население от 23 милиона души е било разселено - или в други елементи на Сирия, или в чужбина, по данни на Организацията на обединените народи.

Източник: dir.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР