Новата услуга за киберсигурност Endpoint Protection от А1 предоставя на

...
Новата услуга за киберсигурност Endpoint Protection от А1 предоставя на
Коментари Харесай

Endpoint Protection от А1 е най-новата услуга в портфолиото на компанията в подкрепа на киберсигурността

Новата услуга за киберсигурност Endpoint Protection от А1 дава на бизнеса и обществените организации софтуерно решение, което ги защищава от офанзиви против крайните устройства в корпоративната мрежа. Чрез Machine Learning високотехнологичното решение открива и реагира на такива закани, в това число и на непознати по вид - така наречен Zero-day офанзиви.

Бизнес клиентите на А1 могат да разчитат на категоризация на файлове и стратегии по метода на Machine Learning. Създаването на предсказуем модел стартира със събирането на голям брой и многообразие от злонамерени и доброкачествени файлове, въз основата на които системата се самообучава да разпознава в действително време характерностите им. По този метод отбраната на фирмените компютри, сървъри и виртуални машини е дейна през всички стадии на офанзивата и дава опция да се предотвратят произшествия и да се понижат рисковете. За някои операционни системи технологията дава опция за възобновяване на засегнатата система в положението, в което тя е била, преди да бъде компрометирана.

Целта на А1 е да даде на бизнес клиентите изцяло решение за отбрана на крайните устройства - преносими компютри и компютри, както и на сървъри и виртуални машини, с цел да ги подкрепи в предпазването от хакерски атаки. Услугата Endpoint Protection от А1 започва в миг, в който всеобщата цифровизация, в допълнение ускорена от пандемията от COVID-19, докара, наред с множеството изгоди, и до растеж на киберпрестъпленията против интелектуалната благосъстоятелност на бизнеса в международен мащаб.

Сигурността на крайните устройства придобива все по-голяма значимост, поради обстоятелството, че няма бранш от стопанската система, който да е отвън заплаха. В международен мащаб в последната година броят на хакерските атаки в областта на опазването на здравето се увеличи с 49%i и по този начин бяха компрометирани данните на 41,4 милиона пациентиii. При веригите за бързооборотни артикули и доставки кибернападенията означиха растеж от 78%iii, а при просветителните институции в Европа – 24%. Според статистиката 16% от хакерските атаки са ориентирани към обществения бранш – държавни организации и компании, предоставящи комунални услуги, 15% - против компании в областта на опазването на здравето, а други 10% към финансовия бранш.iv

Щетите, които хакерските атаки предизвикват, обгръщат от закъснение или изцяло блокиране на работата на инфектираните компютърни системи, през кражба на персонални данни, до заличаване на информация. Други евентуални сюжети са появяването на екрана на чиновниците на нежелани рекламни материали по време на сърфиране в интернет, което води до понижаване на успеваемостта на работа и изцяло закъснение на системите. Проучванията демонстрират, че главните случаи на заразяване със злотворен код (malware) посредством инсталиране, се дължат на дейности, въпреки и неволни, на самите консуматори. До евентуална заплаха могат доведат визитите на уебстраници с нелегитимно наличие, отварянето на атачмънти или линкове към имейли от непознати податели, както и свалянето на инфектирани файлове от интернет.

Моделът „ като услуга “, по който А1 предлага решението, оказва помощ на фирмите да спестят вложения в инфраструктура и в същото време им дава еластичност за скалиране на обсега в синхрон с разрастването на активността.

Портфолиото на А1 с високотехнологични услуги за IT и киберсигурност за бизнеса включва решения като А1 Security Cloud, Cisco Umbrella, Offensity, A1 Cyber Backup, Web Application Firewall, Mobile Device Management, SD WAN и други. С прибавянето на облачната услуга за мониторинг на крайните устройства, А1 може да предложи на бизнес клиентите целия набор от решения за отбрана на сигурността на данните – мрежова, уеб и цифрова, както и способи за постигането на сходство с условията на регулациите за отбрана на персоналните данни – GDPR.

i „ Топ 10 на най-значимите пробиви в сигурността “, направен от Aria Security: https://blog.ariacybersecurity.com/blog/the-top-10-most-significant-data-breaches-of-2020

ii „ Барометър на пробивите в сигурността “, направен от Protenus: https://www.protenus.com/resources/2020-breach-barometer

iii Global Security Magazine: https://www.globalsecuritymag.fr/Cyberattack-volume-grew-in-78-of,20210616,112913.html

iv Изследване на Verizon, представено от Varonis: https://www.varonis.com/blog/cybersecurity-statistics/
Източник: fakti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР