Новата седмица започна отлично за водещите български тенисисти. Григор Димитров

...
Новата седмица започна отлично за водещите български тенисисти. Григор Димитров
Коментари Харесай

Ранглисти: Прогрес за Кузманов, Андреев и Лазаров


Новата седмица стартира чудесно за водещите български тенисисти. Григор Димитров резервира позицията си и към момента е №28 в света с актив от 1460 точки. В същото време Димитър Кузманов се изкачва със седем места до №206 в ранглистата.

Пловдивчанинът обаче не е единственият българин, който записва прогрес. Адриан Андреев напредва с едно място до №220, а Александър Лазаров печели шест позиции и от през днешния ден е на 272-ро място в света. Най-прогресиращият български състезател тази седмица е Александър Донски, който се изкачва с 13 места до №623.

В Топ 20 има единствено една смяна, като Марин Чилич измести Денис Шаповалов от 17-ото място. Лидер в ранглистата към момента е Карлос Алкарас, следван от Рафаел Надал, Стефанос Циципас, Каспър Рууд и Даниил Медведев.

Топ 10 на международната класация:


Българите в Топ 1000:
Източник: tenniskafe.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР