Новакът в Северозападната трета лига – ФК "Дреновец", продължава да

...

ФК Дреновец победи с 1:0 Бдин с гол в последните минути

Новакът в Северозападната трета лига – ФК "Дреновец ", продължава да написа история. Футболната горделивост на Община Ружинци реализира и първата си историческа победа като посетител, и то не къде да е, а в дербито с "Бдин " във Видин. Двубоят бе равносилен с положения и за двата отбора. В 89-та мин. играещият треньор на дреновчани Александър Петров-Вълка вкара единствения гол за сладката победа с 1:0. Така новакът е към този момент с 9 т. от 12 вероятни след срещите от 4-ия кръг.
Домакините играха съвсем цяло полувреме с 10 футболисти поради изгонването на Адерито Хорхе Семедо. Съперниците сътвориха извънредно оспорвана, само че правилна борба по всички елементи на терена. През първото полувреме беше по-напечено пред вратата на бдинци. Обстрелваха я Калоян Цветков, Георги Илиев и Борислав Борисов. В 51-ата минута Семедо извърши нарушаване и рефера му подвигна втори жълт и червен картон. 6 минути по-късно нападателят на "Дреновец " – Цвети Неделчев стреля в гредата. Домакините също имаха своите шансове. В 70- минута Петър Димитров насочи топката на сантиметри от външната страна на гредата. Юлиян Весков пък избави удар на Стоян Георгиев в 82-та мин.

За "Бдин ": Иван Милков, Атанас Кръстев, Денис Николов, Петьо Кръстев, Планимир Александров, Кристиан Коцов, Стойчо Стойков, Стоян Георгиев, Анатоли Тодоров, Петър Димитров, Адерито Хорхе Семедо /Красимир Иванов, Тони Цветков, Александър Манджуков, Ангел Петров, Венелин Тодоров, Теодор Тошев, Милчо Милчев/.

За "Дреновец ": Юлиян Весков, Костадин Илиев, Людмил Иванов, Ивайло Иванов, Цвети Неделчев, Калоян Цветков, Георги Илиев, Борислав Борисов, Александър Петров, Тодор Горанов, Цветан Цветанов /Румен Игнатов, Борис Георгиев, Йордан Йорданов, Чавдар Александров, Наско Крумов, Деян Захариев/.
Източник: bulnews.bg