Новакът в Примера дивисион Жирона спечели с 2:1 гостуването на

...

Новак в Примера с победа навън

Новакът в Примера дивисион Жирона завоюва с 2:1 гостуването на Депортиво в Ла Коруня в последния мач от 9-ия кръг. Така Жирона изпревари днешния си противник във краткотрайното класиране като се изкачи на 15-ото място с 9 точки, до момента в който отборът от Ла Коруня е позиция по-долу с една точка по-малко.

Адай от дузпа даде задатък на гостите, само че незабавно след почивката Лукас Перес изравни също с удар от 11-те метра. Победата за Жирона донесе Порту в 71-ата минута.

В различен мач от кръга Реал Сосиедад приключи 1:1 с Еспаньол и прекъсна серията си от две следващи победи. Гостите от Барселона поведоха още в 9-ата минута с гол на Баптищао, а равенството беше възобновено от Ияраменди в 69-ата.

КЛАСИРАНЕ
Примера дивисион 9 кръг, понеделник 23 октомври  Депортиво Ла Коруня 1:2краен резулат  Жирона