Новакът в Първа лига Етър победи с 2:1 старозагорския Берое

...

Етър Велико Търново победи Берое Стара Загора в контролна среща

Новакът в Първа лига Етър победи с 2:1 старозагорския Берое в контролна среща, която се игра на стадион " Ивайло " във Велико Търново.

Домакините зарадваха почитателите си освен с първата си победа в подготовката, само че и с офанзивна игра през целия мач.

В стартовия състав на Етър попаднаха четири от новите попълнения – Дамян Христов, Илкер Будинов, Шано Бокулда и Димо Бакалов. Последният в 13-ата минута от фаул стреля над гредата. Гостите обаче издебнаха момента си в 17-ата минута с една контра, при която Говачи центрира отдясно и оставеният непокрит Тонислав Йорданов с глава вкара за 0:1.

След гола " виолетовите “ трайно придвижиха играта напред. В 37-ата минута Шано Буколда технично откри Крум Стоянов, който стреля без закъснение, само че вратарят на Берое избави. Отново Бакалов от фаул стреля над вратата.

Втората част стартира с гол за Етър. След центриране отляво Мартин Тошев с глава изравни за 1:1. Последваха доста мощни минути и първо след пробив на скорост на Владислав Найденов състезател на гостите едвам не си вкара автогол. После пък Тошев с глава стреля над гредата. В 52-рата минута Антъни Лебан с удар от отдалеченост принуди вратаря да избавя. Георги Александров също можеше да вкара, само че ударът му с глава мина рисково на сантиметри от гредата.

Последва и мощен удар на Мартин Николов, който раздруса напречната греда.

В 77-ата минута друго ново попълнение – Денислав Ангелов, напредна самичък против вратаря и технично се разписа за крайното 2:1.