Новакът в Лига 1 започна сезона с победа с 3:1

...

Лориен се завърна в Лига 1 с победа

Новакът в Лига 1 стартира сезона с победа с 3:1 при семейството си на. Тимът изоставаше на почивката, само че стигна до поврат през втората част.

Елзасците поведоха в резултата в 30-ата минута, когато Меди Шаири се разписа с шут по земя от границата на наказателното поле. “Мерлузците” обаче изиграха чудесно второ полувреме и означиха цели три гола. Обратът стартира в 51-ата минута, когато Йоан Виса засече с глава центриране на Куентин Боасгар. В 60-ата капитанът на гостите фаулира Адриан Гърбич в наказателното поле и съдията уточни бялата точка. Именно нападателят трансформира дузпата в гол. В 87-ата Еиджи Кавашима мазета удар на резервата Силвен Марво, само че топката отиде в различен състезател, появил се от скамейката - Пиер-Ив Хамел, който оформи крайното 3:1. Лига 1 1 кръг, неделя 23 август  Лориен 3:1краен резулат  Страсбург