Новакът в елита Крумовград постигна пета поредна победа в Първа

...

Крумовград записа пета поредна победа в Първа лига след успех над Локомотив Пловдив

Новакът в елита Крумовград реализира пета поредна победа в Първа лига, откакто победи с 3:1 Локомотив Пловдив като хазаин в среща от 23-ия кръг на шампионата.

В 24-ата минута играчите на Станислав Генчев първи стигнаха до прецизен удар, откакто Серкан Юсеин стреля рисково от границата на наказателното поле, само че Кристиан Томов отрази.

Домакините поведоха в резултата в 54-ата минута. Димитър Тонев центрира към връхлитащия от втора позиция Серкан Юсеин, който бе оставен непокрит и от няколко метра преодоля Томов за 1:0.

Четвърт час преди края на срещата Крумовград вкара втори гол. Кристиян Пешов сбърка с връщането си към Кристиан Томов, който бе изпреварен от Александър Колев и някогашният футболист на Ботев Пловдив върна към Ренан Арияш, чийто удар бе избавен, при добавката на Октай Юсеин Мартин Паскалев мазета от голлинията, само че по-късно Джуниет Али вкара в опразнената врата за 2:0.

Четири минути по-късно играчите на Станислав Генчев сложиха точка на разногласието с трето попадение. Александър Колев осъществя от близка отдалеченост след асистенция на Тонев - 3:0.

Все отново в 92-ата минута Локомотив въпреки всичко осъществя почетно попадение. Точен бе Мичи Нтело с глава след центрира не Бабакар Дион и по този метод оформи крайния резултат - 3:1.

С триумфа играчите на Станислав Генчев към този момент имат актив от 33 точки и краткотрайно изпревариха Арда Кърджали и Ботев Пловдив, като заемат седмата позиция в класирането. Локомотив остава на пето място с 41 точки в актива си.