Новакът Сочи записа трето поредно равенство в Премиер лигата. Отборът

...

Историческият гол за Сочи най-после е факт

Новакът Сочи записа трето следващо тъждество в Премиер лигата. Отборът на Александър Точилин стигна до 1:1 при гостуването си на Оренбург, а попадението на Дмитрий Полоз от дузпа в 68-ата минута е историческо, тъй като е първо за Сочи в елита ан съветския футбол. В предходните 5 кръга новаците не съумяха да се разпишат нито един път.

Мачът на стадион “Газовик” беше дерби на дъното. След равенството двата тима останаха на последните две места в класирането - Сочи е на 15-а позиция, а Оренбург е 16-и.

Домакините поведоха в 46-ата минута с автогол на Никита Калугин, само че даже и това не се оказа задоволително, с цел да реализиран първа победа през сезона. В средата на второто полувреме Андреа Чуканов фаулира в наказателното поле Антон Заболотний и Полоз осъществя дузпата.

След дуела репортерите на стадиона останаха разочаровани от Заболотний, тъй като преотстъпеният от Зенит нападател ги подмина и не отговори на нито един въпрос.