Новакът пропусна да се изравни по точки с лидера преди

...

Щутгарт започна силно, но Кьолн отвърна

Новакът пропусна да се изравни по точки с водача преди изиграването на всички мачове от 5-ия кръг в Бундеслигата. " Швабите " поведоха още в 24-ата секунда против, само че груба неточност в отбраната им докара до дузпа, осъществена от за крайното 1:1.

Кьолн остава без победа, само че след второто си следващо тъждество има 2 точки и е пред и в класирането. Щутгарт е позволил единствено едно проваляне досега и е на 4-а позиция.
Двубоят стартира с гол за Щутгарт още при първата офанзива към вратата на. В комбинацията взеха присъединяване и, а Саша Калайджич настройки топката за, който майсторски прати топката до гредата и осъществя първото си попадение в Бундеслигата.

Ситуацията за Кьолн можеше да стане кошмарна във 2-ата минута, само че след удар на Силас Фунду от фаул топката срещна напречната греда. Домакините имаха и други положения в първия четвърт час, а треньорът на " козлите " Маркус Гисдол трябваше да прави насилствена промяна поради травмата на Кингсли Ехизибуе.
В 23-ата минута Атакан Каразор извърши излишно нарушаване в наказателното поле и реферът Гуидо Винкман даде дузпа за Кьолн, която Андерсон осъществя. Голът беше втори за шведа през сезона, а тимът му има общо 5.

Бундеслига 5 кръг, петък 23 октомври  Щутгарт 1:1краен резулат  Кьолн