Новакът Монца постигна историческа първа победа в елита и то

...

ОБЗОР: Монца на Антов би Юве за историческа първа победа в Италия

Новакът Монца реализира историческа първа победа в елита и то против огромния гранд на италианския футбол - Ювентус.

Отборът на Силвио Берлускони завоюва с 1:0 против торинци и за първи път завоюва три точки в мач от Серия А.

Българският национал Валентин Антов остана на аварийна пейка и не игра за Монца.

Поражението задълбочи рецесията в Ювентус и сложи напрегнат поста на старши треньора Масимилиано Алегри.

" Старата госпожа " доигра мача с 10 души след червен картон на Анхел Ди Мария за удар и с човек по-малко през втората част Юве очевидно изпитваше компликации.

Монца дочака звездния си момент в 74-а минута, когато датчанинът Кристиан Гюткяер означи с удар от близко след центриране на Патрик Чурия.

Поражението е първо за Ювентус в шампионата за сезона и остави отбора на 8-о място с 10 точки, а Монца се изкачи на 18-о място с 4 точки.

Друг дилетант в елита - Кремонезе, загуби тежко от Лацио вкъщи с 0:4. Чиро Имобиле вкара два гола, а по един път за " орлите " се разписаха Милинкович-Савич и Педро.

Фиорентина прекъсна отрицателна серия от осем мача без победа във всички шампионати с домашен триумф с 2:0 над Верона. Нанитамо Иконе и Николас Гонсалес вкараха головете за " виолетовите ", а Кристиано Бираги можеше да направи успеха още по-убедителна, само че пропусна дузпа през първото полувреме.