Новакът Жирона разкъса с 6:0 Лас Палмас в среща от

...

Жирона спука от бой последния - 6:0

Новакът Жирона раздра с 6:0 Лас Палмас в среща от 19-ия кръг на Примера. Новият ментор на канарския отбор Пако Хемес претърпя същинско крушение на “Монтиливи”. След почивката за малко повече от 20 минути островитяните инкасираха цели пет попадения.

В 23-ата каталунците откриха резултата от дузпа. Кристиан Стуани беше прецизен от бялата точка, откакто Дани Кастеяно фаулира Порту. През втората част заваляха головете във вратата на Раул Лисоаин. Защитата на гостите от “Гран Канария” допускаше неточност след неточност. В 57-ата минута Майкъл Олунга удвои след рейд на Мохика. Шест минути по-късно защитата на Лас Палмас още веднъж се пропука и Борха Гарсия не сбърка самичък против вратаря - 3:0. В 70-ата стражът на “жълтите” загуби топката и пресиращият Олунга опъна мрежата. В 74-ата най-хубавият през днешния ден Олунга пресира, лиши топката и асистира на Порту. В 79-ата Олунга оформи хеттрик за крайното 6:0.

Лас Палмас е финален в класирането, до момента в който Жирона се изкачи до деветото място. Примера дивисион 19 кръг, събота 13 януари  Жирона 6:0краен резулат  Лас Палмас