Новакът Етър Велико Търново и Ботев Пловдив играят при резултат

...

НА ЖИВО: Етър - Ботев Пловдив 0:0, греда за болярите

Новакът Етър Велико Търново и Ботев Пловдив играят при резултат 0:0 в основен конфликт от седмия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион „ Ивайло “ започва в 19:00 часа и ще може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT.

На уеб страницата Gong.bg ще проследим дуела минута по минута. Главен арбитър на срещата ще бъде Станислав Тодоров.

В първата минута Мартин Тошев можеше да обстрелва, но се засуети и топката бе изчистена от краката му. Десетина минути по-късно доста неоснователен пас на Валери Христов сервира топката на Секулич, който потърси Акере на окол 12-13 метра от вратата. Топката обаче пристигна обратно за левичаря и той стреля високо.

Гол за Ботев Пловдив бе анулиран след към четвърт час игра. Балоянис центрира беузпречно от лявото крило, а Рабей засече с глава и прати топката в мрежата. Попадението на халфа обаче бе анулирано поради засада. Ситуацията бе прегледана и с ВАР.

Сетне Ботев разви доста добра офанзива по десния фланг, която се придвижи към дъгата. В хода на нападението Попов отстъпи опцията да стреля на Карабельов, а тоу, усещайки човек на гърба си даде шанса на Рабей, който обаче шутира много високо.

Десетина минути преди почивката Ханкич и Там позволиха сериозна неточност, която прати топката в краката на Шано, само че халфът не видя, че няма човек на вратата и не насочи прекрасен изстрел.

Чутовен пропуск направи и Ботев Пловдив в края на частта. От самата аутлиния Акере върна топката към дребния пеналт, а там от 4-5 метра Секулич засече, само че Мартин Величков сподели удивителен инстикт и резервира вратата си без гол.

Началото на втората част стартира с неповторим късмет за Етър. Първо удар с глава на Букхолда се отклони в напречната греда, а при добавката Мартин Тошев не откри празната врата с глава, пращайки топката над вратата.

Малко по-късно Ханкич се оказа последна бариера за Тошев. Вратарят отрази удар по земя на нападателя.

LIVE / Етър - Ботев Пловдив 0:0

Етър:  22 Мартин Величков, 2 Валери Христов, 15 Георги Ангелов, 6 Пламен Димов, 25 Крум Стоянов, 8 Мартин Моран, 29 Янко Ангелов, 24 Шахредин Букхолда, 7 Кольо Станев, 38 Владислав Найденов, 9 Мартин Тошев

Треньор: Емануел Луканов

Ботев Пловдив:  1 Хидайет Ханкич, 5 Йонас Там, 9 Мартин Секулич, 10 Ивелин Попов, 16 Самюел Акере, 20 Антонио Перера, 22 Реда Рабеѝ, 24 Яспер ван Хертъм, 28 Янис Карабельов, 38 Константинос Балогианис, 44 Роберто Пунчец

Треньор: Рафаел Ферейра