Новак Джокович записа своя мач номер 400 и той се

...

Джокович ликува в своя мач номер 400

Новак Джокович записа своя мач номер 400 и той се оказа благополучен за него. Сръбската звезда преодоля четвъртфиналите на Откритото състезание по тенис на Англия с триумф над преодоля Андрей Рубльов в четири сета – 4-6, 6-1, 6-4, 6-3. Мачът се игра на Централния корт в Лондон и продължи 2 часа и 50 минути.

Седемкратният първенец се класира за 46-ти полуфинал в Шлема. Успехът му на Уимбълдън бе 33-ти следващ, като той завоюва последните четири шампионата.

Руснакът взе първия сет с добра игра на сервис. Във втората обаче Ноле му даде единствено един гейм. Интригата в лондонската столица се завърна в третата част, където Джокович трябваше да избавя 2 точки за пробив, а десетия гейм продължи 15 минути. Рубльов имаше три шанса за връщане на брейка, а Джокович материализира петия си сетбол, с цел да обърне напълно развоя на събитията в своя изгода. В четвъртата част сърбинът реализира ранен пробив, а по-късно направи още един, с цел да се поздрави с крайната победа.

Снимка: БГНЕС/EPA

Джокович завърши срещата с повече уинъри – 41 против 32, и имаше по-малко непредизвикани неточности (23-25). Той избави седем от осемте точки за пробив пред Рубльов.

Следващият противник на международния номер 2 е италианецът Яник Синер. Осмият подложен в главната скица надделя също в четири сета различен представител на Русия – Роман Сафиулин –  6-4, 3-6, 6-2, 6-2.

Другият полуфинал при мъжете ще бъде избран на следващия ден. Световният номер 1 Карлос Алкарас се изправя против шестия в схемата Холгер Руне, който на 1/8-финалите спря първата ни ракета Григор Димитров, а третият подложен Даниил Медведев играе с една от изненадите на шампионата – първенецът от Майорка Кристофър Юбанкс.

Източник: safenews.bg