Новак Джокович спечели титлата от турнира в Токио от сериите

...

С отлична игра Джокович взе трофея в Токио

Новак Джокович завоюва купата от шампионата в Токио от сериите АТП 500. Световният №1 надделя австралиеца Джон Милман с 6:3, 6:2 за час и 10 минути.

Турнирът в Япония беше първият за Джокович след отпадането на US Open и проблемите в рамото, които сърбинът имаше. През цялата седмица обаче той сподели, че се усеща доста добре. Той даже не загуби сет против противниците си.

Във финалния мач сърбинът осъществя шест аса и не позволи нито една двойна неточност.

Титлата е 76-а за Джокович в неговия 110-и край на равнище АТП. През 2019 година той към този момент има четири трофеи след Australian Open, " Мастърс " шампионата в Мадрид и " Уимбълдън ". Това е първа купа за Джокович на равнище АТП 500 от 2017 година, откакто последните му 8 трофея са от " Мастърс " или Големия шлем.

В първия сет международният №1 направи един пробив в четвъртия гейм и си обезпечи основно преимущество. Вторият сет беше още по-лесен за сърбина,който поведе с 3:0 след два пробива, а Милман прекъсна серията му едвам в петия гейм.

До края нямаше никакви проблеми за Джокович и победи с купата.
Източник: dnevnik.bg