Новак Джокович спечели тенис турнира в Тел Авив. Той победи

...

Новак Джокович грабна титлата в Тел Авив

Новак Джокович завоюва тенис шампионата в Тел Авив. Той победи хърватина Марин Чилич с 6:3, 6:4 във финала.

Това бе трети успех за Ноле през сезона и общо 89-и в кариерата му. Сърбинът не загуби нито един сет по пътя си към трофея.

В последния мач от конкуренцията против добре познатия си конкурент Марин Чилич, Джокович стартира мощно още в откриващите геймове. Във втория той пропиля два брейкбола, а в четвъртия поведе с 40:15 на сервис на Чилич и от втория си късмет съумя да пробие.

Това бе и задоволително за него да затвори сета с 6:3 без да даде на Марин Чилич шансове за връщане на пробива.

Вторият сет започва с пробив за Джокович още в първия гейм, а до края Чилич имаше единствено един късмет да завоюва подаването на противника си и да се върне в мача, само че го пропиля.

Така с 6:4 във втория сет Новак Джокович сграбчи купата от шампионата в Тел Авив.

Сърбинът е първият тенисист, който печели купа на всяка една от настилките през годината, след трофея в Рим и триумфа на Уимбълдън, съобщи .
Източник: dnesplus.bg