Новак Джокович се завърна с победа на сингъл на американска

...

Джокович игра в САЩ след две години пауза и спечели

Новак Джокович се завърна с победа на сингъл на американска земя след две години неявяване. Той се класира за третия кръг на шампионата в Синсинати с награден фонд 6 600 000 $. Това се случи след победа над испанеца Алехандро Давидович Фокина. По-рано Ноле загуби на двойки с Никола Чачич от Джейми Мъри и Майкъл Винъс.

Джокович завоюва първия сет след 6-4. После испанецът не съумя да продължи поради травма в долната част на гърба. „ Той ми сподели, че казусът е почнал преди ден. Надявам се да е подготвен за US Open. Това не е методът, по който искаш да печелиш. Публиката чака мач, борба “, сподели Джокович.

В четвъртък сърбинът ще се изправи против Гаел Монфис. Французинът надигра след 7-5, 6-4.

Денят беше разочароващ и за Холгер Руне. Датчанинът се откаже поради контузия против Макензи Макдонолд, откакто губеше в резултата с 4-6, 0-2.

Швейцарският деец Стан Вавринка също продължава напред в шампионата. Вавринка се наложи над Франсис Тиафо след 6-3, 6-4.
Източник: flashnews.bg