Новак Джокович постигна много трудна победа с 2:1 над Ласло

...

Джокович едва се справи със световния №50 на родна земя

Новак Джокович реализира доста сложна победа с 2:1 над Ласло Джере на Serbia Open в столицата на западната ни съседка.

„ Джоко “ отстъпи с внушителното 2:6 в първия сет, допускайки пробив още при първия си сервис.

Във втората част водачът в международната класация бе на прага да напусне надпреварата безславно, откакто загуби своето подаване при 3:3, само че незабавно по-късно изравни, с цел да може в последна сметка до докара сета до тайбрек и триумф с 8:6.

Третият гейм бе не по-малко завладяващ, като още веднъж видяхме неубедително начало и за двамата тенисисти, а в края въпреки всичко Джокович завоюва с нов тайбрек и 7:6(7).

Новак в този момент ще мери сили на 1/4-финалите против Миомир Кецманович, който нямаше същите проблеми в мача си с Джон Милман, побеждавайки го с 2:0.