Новак Джокович победи с 6:3, 7:6 (2) руснака Карен Хачанов

...

Джокович мачка в Дубай

Новак Джокович победи с 6:3, 7:6 (2) руснака Карен Хачанов и се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис в Дубай.

Водачът в главната скица поведе елементарно в резултата след съдбоносен пробив за 3:1 в първия сет.

Във втората част 34-годишният сърбин още веднъж взе стабилен задатък при 3:1, само че се стигна до 6:6 и тайбрек. В него Джокович се наложи със 7:2 и завърши срещата при първия си мачбол след 99 минути.

Това е пета победа за сръбския тенисист в общо шест дуела против Карен Хачанов.
 Новак Джокович: Имаше доста страсти, откакто се върнах от Австралия

Бях отчаян и печален от метода, по който се случиха нещата и напуснах страната, споделя той

В идващия кръг в Дубай носителят на 20-титли от шампионатите от Големия шлем и водач в международната класация ще се изправи против чеха Иржи Весели, отстранил осмия в схемата испанец Роберто Баутиста Агут след 6:2, 6:4.

На четвъртфиналите продължава и Рикардас Беранкис. Литовецът завоюва мъчно с 6:4, 7:6 (7) против австралиеца Алексей Попирин.