Новак Джокович победи Иржи Лехечка с 6:1, 6:7 (3), 6:1

...

Джокович надмогна силни болки и победи в Австралия

Новак Джокович победи Иржи Лехечка с 6:1, 6:7 (3), 6:1 в мач от United Cup, с което възвърне равенството в конфликта сред Сърбия и Чехия.

Победата обаче не пристигна по никакъв начин безпроблемно.

Ноле трябваше да се оправя със мощни болки в дясната си китка, поради което взе и медицински таймаут сред втория и третия сет.

Заради болката сърбинът най-вероятно няма да вземе присъединяване в мача на двойки, който ще дефинира спечелилия.

Джокович нямаше проблеми в първия сет, като след 1:1 завоюва пет следващи.

Във втората част всички очакваха сърбинът да затвори мача, само че чехът съумя да докара дуела до тайбрек, където завоюва и изравни.

В третия съдбоносен сет Джокера се развихри и не остави шансове на съперника си, печелейки с 6:1 и носейки предстояща победа за родината си.

Така резултатът в конфликта сред двете страни стана 1:1 победи, откакто по-рано денем Маркета Вондрушова победи мъчно Олга Данилович с 6:1, 3:6, 6:3.
Източник: lupa.bg