Джокович: Притеснително е, че се чувствам така на корта
Новак Джокович бе доста отчаян след загубата от Андрей Рубльов на финала на ATP 250 шампионата в Белград , само че все пак е окуражен за оставащата част от сезона на клей. Световняит №1 счита, че през последните седмици е осъществил забележителен напредък, като разкри коя съгласно него е главната причина за неприятното му показване в края на вчерашния дуел. Джокович за следващ път изрази и безапелационното си противоречие с решението на Уимбълдън да в профил тенисистите от Русия и Беларус.
„Концентрирам се върху позитивните неща, като да вземем за пример това, че играх край пред своите сънародници. Жалко е, че в третия сет силата ми свърши и не можех да се боря. Поздравления за Андрей, който изигра отличен шампионат и сподели за какво е един от най-хубавите играчи в света. След четири следващи трисетови мача съм много изтощен, само че в това време съм благополучен, че стигнах дотук. Това ще ми помогне да се приготвя по-добре за идващите шампионати. Не ми хареса методът, по който се усещах в края на втория сет и през целия трети. Случи се нещо сходно на това, което стана в Монте Карло. Може би се дължи на заболяването, която ме сполетя неотдавна. Както споделих, Ролан Гарос е главната ми цел сега. Надявам се до тогава да съм задоволително добре квалифициран физически за мачове във формат три от пет“ – разяснява Джокович на прескнференцията след дуела.
Сърбинът бе запитан на какво съгласно него се дължи неочаквания спад в представянето му, почнал в края на втория сет.
„Подобно нещо не ми се беше случвало до момента, даже в ранните стадии от кариерата ми, само че ето, че стана първо в Монте Карло, а в този момент и тук. Точно по тази причина мисля, че главната причина е заболяването, която изцеди огромна част от физическите ми сили. Очевидно възобновяване ще отнеме повече време, в сравнение с чаках. Опитах да се боря, само че просто не се получи. Извинявам се на феновете, тъй като знам, че желаеха да ме видят като победител“ – отговори международния №1.
„Не става дума за Covid-19, а за друго заболяване. Няма да разгадавам детайлности, тъй като не мисля, че е належащо. Болестта засегна съществено тялото и метаболизма ми. Може би не трябваше да играя в Монте Карло, само че в действителност желаех да го направя. Въпреки всичко считам, че през последните седмици реализирах напредък. Физическата ми кондиция се усъвършенства, което е видно от обстоятелството, че завоювах няколко трисетови мача. Притеснително е обаче, че се усещам по този метод на корта, защото не ми се е случвало от доста години. Винаги съм смятал себе си за един от най-добре квалифицираните физически играчи в Тура, тъй че не става дума за проблем с тялото ми“ – добави рекордьорът по трофеи от Australian Open.
Джокович още веднъж разяснява и решението на английската тенис федерация да в профил съветските и белоруските тенисисти от всички шампионати на територията на Англия, в това число Уимбълдън.
„Колкото п-онадолу си в ранглистата, толова повече финансови компликации изпитваш. Едно от най-тежките неща в изискванията на война е, че губиш опцията да изкарваш прехраната си. Ясно е, че човешкяит живот постоянно е най-съществен, само че в случай че приказваме съответно за спорта в тази обстановка, е тъжно, че толкоз доста тенисисти ще би трябвало да понесат следствията. PTPA, ATP и WTA не можем да създадем кой знае какво освен това състояние. Можем да изразим мнението си с изказване, само че държавните управления и федерациите са тези, които вземат окончателните решения. Изобщо не съм склонен с това решение, само че не мога да направя нищо“ – съобщи Джокера.




