Възможно ли е инфлуенсърите да останат без работа заради технологиите
Нова специалност в обществените мрежи. Инфлуенсъри, основани от изкуствен интелект, генерират милиони почитатели, а екипът, който стои зад тях, печели хиляди от реклама. Възможно ли е поради виртуалната действителност инфлуенсърите да останат без работа?
Айтана Лопес е на 25. Тя е инфлуенсър и фитнес модел в Испания. Изглежда съвършено и не съществува. Създадена е посредством изкуствен интелект. Само за 5 месеца профилът ѝ в Instagram събира над 200 хиляди почитатели.
„ Намалява се внезапно рискът за марките да бъдат сюрпризирани от това, че някой инфлуенсър не е в въодушевление, не е съумял да си направи прическата. Инфлуенсърите в действителния живот имат ограничавания ”, разяснява маркетинг специалистът Георги Малчев.
Според Борис Гончаров, който се занимава с виртуална действителност и даже е основал собствен личен аватар, за марките е даже по-изгодно да работят с тях. „ Такива инфлуенсъри, изключително в Южна Корея, генерират десетки милиони доход ”, изясни той.
Експертите предизвестяват, че виртуалните инфлуенсъри могат да въздействат на душeвността ни, тъй като имат политически и публични визии. „ Те не са просто едни виртуални манекени на облекла или на артикули. Могат да имат въздействие във връзка с разбиранията за това какво е задоволително и какво не. Мотив за основаването на подобен вид инфлуенсъри са парите, да се монетизира. Можете да се сетите до какво може да докара това. Това е бизнес ”, уточни Гончаров. Той е безапелационен, че това е по-евтиният вид от това да има действителен човек.
За да е сполучлив един виртуален инфлуенсър, той би трябвало да качва сторита и да си прави селфита всеки ден. Затова е нужно да бъде построен облик с ясни ползи.
Но допустимо ли е същинските инфлуенсъри да останат без работа? Експерти подозират, че към този миг можем да приказваме само за разширение на пазара. Останалото зависи от развиването на технологиите.
Източник: skandal.bg
КОМЕНТАРИ