Нова пейка за кърмещи майки вече е поставена в градската

...
Нова пейка за кърмещи майки вече е поставена в градската
Коментари Харесай

С грижа за майките: Поставиха пейка за кърмещи жени в Търговище

Нова скамейка за кърмещи майки към този момент е сложена в градската градина в централната част на Търговище.

Тя разполага и със особено обособено място за повиване на бебета, което да улеснява родителите при престоя им навън, оповестиха от общинската администрация.

Инициативата е осъществена посредством подаяние от Кадрие и Айдже Мусови. С жеста си те поддържат основаването на по-комфортна и приветлива среда за фамилиите с дребни деца в града.

Пейката дава опция майките умерено да кърмят и да се грижат за бебетата си по време на разходка в една от най-посещаваните зони в Търговище, наоколо и до детска площадка.

Конструкцията включва също преносима бариера, създаваща по-уютна и дискретна среда за майките и техните бебета.

Община Търговище изрича признателност към донорите за благородния жест и за съпричастността към младите фамилии. На формалната си фейсбук страница кметът на Търговище Дарин Димитров показва, че Община Търговище обмисля да последва положителния образец и да разшири самодейността. „ Подобни на пръв взор дребни жестове вършат града ни по-човечен и по-топъл “, показва той.

Придобивката е първа по рода си в регионалния град, а за монтирането ѝ подпомагане оказва общинското дружество „ Флора “.

Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР