Нов силен мач за младежкия национал Мартин Минчев с екипа

...

Минчев блесна с два гола и асистенция за "Спарта" Прага

Нов мощен мач за младежкия национал Мартин Минчев с екипа на " Спарта " Прага! Талантливият нападател блесна с два гола и асистенция при триумфа с 4:2 над " Пардубице " в среща от 11-ия кръг на чешкия шампионат. Българинът остана на терена 68 минути.

Минчев откри резултата в 20' с удар от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл. " Спарта " удвои задатъка си единствено 8 минути по-късно посредством Томаш Веснер.

Když máš radost a víš o tom...ZAŘVI
— AC Sparta Praha (@ACSparta_CZ)

След като пропусна да се разпише още веднъж в 40', Минчев въпреки всичко вкара втория си гол за вечерта в добавеното време.

" Пардубице " понижи в 55' с попадение на Каду, само че 5 минути по-късно Минчев асистира на Якуб Пешек за 4:1.

Крайния резултат оформи Давид Хуф две минути преди приключването на постоянното време.

След успеха " Спарта " е на второ място с актив от 26 точки - 4 зад водача " Виктория " Пилзен. " Пардубице " заема 14-а позиция с 6 точки.

Източник: btvnovinite.bg