Нотингам, Норич и Евертън се класираха за четвъртия кръг на

...

Нотингам, Евертън и Норич продължават към четвъртия кръг на турнира за Купата на Англия

Нотингам, Норич и Евертън се класираха за четвъртия кръг на Купата на Англия по футбол.

Трите тима завоюваха преиграванията от третия кръг и не престават напред в шампионата.

Нотингам в профил Блекпул след победа с 3:2 след продължения. Андрю Омобамиделе в 16-а минута и Данило в 46-а дадоха стабилен задатък за Нотингам, само че домакините от Блекпул изравниха с попадения на на Алби Морган в 61-а и на Кайл Джоузеф в 78- минута.

Равенството се резервира до края на постоянното време и се стигна до продължения, където Крис Ууд осъществя победния гол за Форест в 110- минута.

Евертън завоюва с минималното 1:0 против Кристъл Палас и се класира за идната фаза. Първата среща сред двата отбора приключи 0:0 в Лондон, а в преиграването Андре Гомеш вкара единственото попадение в 42-а минута.

Норич също продължава напред след триумф с 3:1 в гостуването си на Бристол Роувърс. Люк Маккормак изведе Бристъл, само че “канарчетата ” направиха поврат през второто полувреме с попадения на Габриел Сара (53), Адам Уче Ида (59) и Кени Маклийн (87).

В четвъртия кръг от шампионата за ФА Къп Норич ще срещне един от любимците за трофея Ливърпул.