Нотингам Форест и Манчестър Сити играят при резултат 0:1 в

...

НА ЖИВО: Нотингам - Манчестър Сити 0:1

Нотингам Форест и Манчестър Сити играят при резултат 0:1 в мач от 24-ия кръг на Висшата лига. Двубоят започва в 17:00 часа и ще бъде предаван директно в ефира на DIEMA SPORT 2.

На Gong.bg също ще проследим най-интересните моменти от срещата

" Гражданите " поеха надзор върху протичащото се на терена през цялото време и доста рано стартира блокада на вратата на домакините, а бранителите на Форест имаха доста работа.

В 7-ата минута Грийлиш получи късмет да стреля от комфортна позиция в наказателното поле. Неговият удар бе блокиран съвсем на самата голлиния от добре позиционирания Уоръл.

Малко по-късно Нотингам организира първата си офанзива и стигна до удар. Бренън Джонсън завоюва физическия конфликт с Грийлиш и напредна, само че изстрелът му бе блокиран.

Отново Бренън Джонсън бе изведен с дълъг пас от Данило в 24-ата минута при опит за контраофанзива на Нотингам. Нападателят на домакините стреля, само че настрана от вратата. Минута по-късно Кевин де Бройне опита изстрел от сериозна отдалеченост, само че ударът му не бе прецизен.

В 34-ата минута Родри стреля с глава след положително центриране на Кевин де Бройне. Топката обаче още веднъж не попадна във вратата на домакините. Пет минути по-късно и Бернардо Силва си опита шанса, само че още веднъж не порази задачата.

Все отново " жителите " поведоха в 42-ата минута. Джак Грийлиш подаде на Бернардо Силва, който бе оставен самичък на границата на наказателното поле. Футболистът на гостите изпрати мощен изстрел, който влезе на сантиметри под напречната греда за 1:0 - никакъв късмет за Кейлор Навас!

Второто полувреме стартира с невероятна опция за Манчестър Сити. Фил Фодън бе изведен в наказателното поле на Нотингам. Той можеше даже да стреля, защото бе самичък против вратаря, само че се забави. В последна сметка той реши да подава към Ерлинг Халанд, който беше на няколко метра настрана, само че пасът към него не мина и по този начин " жителите " пропиляха отличен късмет за гол.

Кевин де Бройне опита шанса си с отдалечен изстрел в 51-ата минута, само че белгиецът още веднъж не бе прецизен.

LIVE / Нотингам - Манчестър Сити 0:1

0:1 Бернардо Силва 42'

Съставите на двата тима:

Нотингам: 12. Навас, 24. Орие, 38. Фелипе, 4. Уоръл, 32. Лоди, 28. Данило, 8. Колбек, 6. Шелви, 23. Фройлер, 10. Гибс-Уайт, 20. Джонсън

Треньор: Стив Купър

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 14. Лапорте, 3. Диаш, 2. Уолкър, 16. Родри, 20. Силва, 47. Фодън, 17. Де Бройне, 8. Гюндоган, 10. Грийлиш, 9. Халанд

Треньор: Пеп Гуардиола