Витина: Ливърпул си е Ливърпул, дори да не е в най-добрата си форма
Носителят на трофея Пари Сен Жермен наподобява с по-високи шансове за триумф в съпоставяне в Ливърпул в идния сред тях конфликт от четвъртфиналите в Шампионската лига. Полузащитникът на французите Витиня обаче не бърз да прави смели прогнози. Първият дуел в този момент е в сряда в Париж, а реваншът на " Анфийлд " ще е на 14 април.
“Фаворит? В подобен вид дуели няма любимец. Ливърпул си е Ливърпул, даже да не е в най-хубавата си форма ”, съобщи португалецът.
Двата отбора бяха противници в елиминациите на шампионата и през предишния сезон. На осминафиналите тогава тимовете си размениха победи с по 1:0 като посетител, след което ПСЖ надви след осъществяване на дузпи.
Тогава имахме повече положения, само че Алисон Бекер направи куп спасявания - спомни си Витиня. - Това е, което желаеме да вършим, само че не е елементарно. Направихме го предходната година, само че загубихме семейството си. Имаше известно отчаяние в края на първия мач тогава. Казахме си, че в случай че играем по този начин, можем да спечелим – и го бяхме създали. Сега обаче сме различен сезон, с промени и в двата тима. “
„ Нямаме самообладание да играем такива мачове в Шампионската лига. Това е, което желаеме във футбола. Настроението при нас е необикновено “, продължи халфът на първенеца.
Витиня също по този начин е благополучен, че не страда от травми: “Имам шанса да нямам физически проблеми. Понякога не можеш да контролираш това. Опитваме се да се възвръщаме добре, да се храним добре, да се поддържаме. Има и генетичен фактор – н
Луис Енрике: Ливърпул е тим с две лица
“Фаворит? В подобен вид дуели няма любимец. Ливърпул си е Ливърпул, даже да не е в най-хубавата си форма ”, съобщи португалецът.
Двата отбора бяха противници в елиминациите на шампионата и през предишния сезон. На осминафиналите тогава тимовете си размениха победи с по 1:0 като посетител, след което ПСЖ надви след осъществяване на дузпи.
Тогава имахме повече положения, само че Алисон Бекер направи куп спасявания - спомни си Витиня. - Това е, което желаеме да вършим, само че не е елементарно. Направихме го предходната година, само че загубихме семейството си. Имаше известно отчаяние в края на първия мач тогава. Казахме си, че в случай че играем по този начин, можем да спечелим – и го бяхме създали. Сега обаче сме различен сезон, с промени и в двата тима. “
„ Нямаме самообладание да играем такива мачове в Шампионската лига. Това е, което желаеме във футбола. Настроението при нас е необикновено “, продължи халфът на първенеца.
Витиня също по този начин е благополучен, че не страда от травми: “Имам шанса да нямам физически проблеми. Понякога не можеш да контролираш това. Опитваме се да се възвръщаме добре, да се храним добре, да се поддържаме. Има и генетичен фактор – н
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




