Носителят на приза за Най-полезен играч в НБА за последните

...

47 точки на Янис Адетокумбо не стигнаха на Милуоки срещу Финикс

Носителят на наградата за " Най-полезен състезател " в НБА за последните два сезона Янис Адетокумбо вкара 47 точки, само че те не бяха задоволителни на отбора на Милуоки Бъкс, който отстъпи със 124:125 при гостуването си на Финикс Сънс.

За " слънцата " това бе четвърта поредна победа, като тя пристигна най-много с помощта на напъните на титулярната петица, като всеки един от играчите в нея вкара най-малко 14 точки. Най-резултатен за Финикс бе Девин Букър с 30 точки, а още 28 вкара ветеранът Крис Пол.

Season-high 47 for on 15-23 shooting.
— NBA (@NBA) За Милуоки Крис Мидълтън добави 18 точки и 11 асистенции към 47-те точки на Адетокумбо.

Милуоки водеше през по-голямата част от мача, само че при започване на последната четвърт Финикс излезе напред и повече не разреши на " елените " да си върнат лидерската позиция.