Носителят на приза за Най-полезен играч в Националната баскетболна асоциация

...

Джоел Ембийд реализира 50 точки при победата на Филаделфия над Вашингтон в НБА

Носителят на наградата за " Най-полезен състезател " в Националната баскетболна асоциация Джоел Ембийд осъществя 50 точки за успеха на Филаделфия 76ърс със 131:126 над Вашингтон Уизардс.

Двубоят в американската столица бе доста равносилен, като феновете видяха 13 изравнявания на резултата и 22 смени на водачеството, само че в последна сметка по-класният тим на Сиксърс съумя да наложи волята си.

Към статистиката си Ембийд добави още 13 битки и 7 асистенции, като роденият в Камерун баскетболист вкара и 19 от всичките си 29 стрелби от игра.

Още 26 точки за Филаделфия наниза Тайрийс Макси, а с 19 остана Де`Антъни Мелтън. Кели Убре-джуниър, който изигра първия си мач, откакто бе блъснат от автомобил преди няколко седмици, се включи с 12 точки от пейката.

За отбора на Вашингтон Джордан Пул вкара 23 точки, а с 20 остана Тайс Джоунс.

Впечатляващо достижение записва и гардът на Далас Маверис Лука Дончич при успеха със 147:97 над гостуващия Юта Джаз.

Словенският плеймейкър завърши с 40 точки, 10 битки и 11 асистенции, като още през първото полувреме бе оформил " трипъл-дабъл " от 29 точки, 10 битки и 10 асистенции. Така той стана първият състезател в НБА, откогато се води сходна статистика от средата на 90-те години, който прави " трипъл-дабъл " през първото полувреме с най-малко 25 точки.

Кайри Ървинг прибави още 26 точки за Маверикс, а със 17 завърши Тим Хардауей-младши. В отбора на Юта най-резултатен с 21 точки бе Очай Агбаджи.

В един от най-интригуващите мачове от тази нощ Лос Анджелис Клипърс реализира домашен триумф със 111:102 над първенеца Денвър Нъгетс.

Гостите от Денвър имаха преднина от 15 точки в края на първата четвърт, само че не съумяха да я задържат, откакто отстъпиха във втората четвърт с 21:40.

Най-резултатен за отбора на Клипърс бе Пол Джордж с 25 точки. Още 20 вкара плеймейкърът Джеймс Хардън, а Кауай Ленард и Норман Пауъл се регистрираха с по 17.

За Денвър Джамал Мъри вкара 23 точки, а Никола Йокич направи " трипъл-дабъл " от 22 точки, 15 битки и 10 асистенции. Сърбинът обаче имаше кошмарно показване в стрелбата си от игра, като вкара единствено 28 % от шутовете си. Той осъществя 9 коша от 32 опита и за пръв път в кариерата си направи 23 пропуща в един мач.

Водачът в Западната конференция Минесота Тимбъруулвс реализира домашен триумф със 102:94 над Сан Антонио Спърс и нанесе 15-о следващо проваляне на " шпорите ".

Френският център Руди Гобер бе над всички в мача, откакто записа 16 точки и 20 битки на сметката си. Майк Конли вкара още 18 точки за " горските вълци ", а със 17 остана Антъни Едуардс, който осъществя едвам четири от всичките си 17 стрелби от игра.

За Сан Антонио Девин Васел бе най-полезен с 22 точки, 21 прибави Келдън Джонсън, а Зак Колинс и Виктор Уембаняма приключиха с по 12.

За Минесота успеха е пета поредна и с нея отборът има баланс от 16 триумфа и едвам четири провали. Сан Антонио е на последното 15-о място в конференцията с едвам три победи и 17 загуби.