Носителят на Оскар Джон Войт - баща на Анджелина Джоли

...
Носителят на Оскар Джон Войт - баща на Анджелина Джоли
Коментари Харесай

Джон Войт защитава плана на Тръмп: Холивуд рискува да потъне като Детройт

Носителят на " Оскар " Джон Войт - татко на Анджелина Джоли - е един от дребното симпатизанти на Доналд Тръмп в Холивуд.

Сега Войт се оказа в центъра на нова културно-политическа стихия като съавтор на проект, озаглавен " Да създадем Холивуд още веднъж популярен ".

Актьорът твърди, че американската кино промишленост се намира в сериозно положение.

Според него, в случай че не се подхващат незабавни ограничения, тя рискува да повтори ориста на Детройт – емблематичен американски промишлен град, който след десетилетия на подем изпада в стопански крах поради изнасяне на производството и всеобща загуба на работни места.

Ако тази наклонност в киното не бъде овладяна, Съединените щати ще изгубят не просто пазарен дял, а културна мощност и препитанието на хиляди експерти зад кадър.

Проектът на Войт се появи на бял свят тъкмо когато Тръмп шокира Холивуд с концепцията си за 100% мита върху всички филми, снимани отвън Съединени американски щати.

Войт пази противоречивата мярка, която към този момент

Собствената му концепция за наказателни цени е малко по-различно. Той предлага ставката да не се ползва към всички филми, а към продукции, които са получили опция да се снимат в Съединени американски щати и са предпочели да се изнесат в чужбина поради външни финансови тласъци.

Тарифата, съгласно концепцията на Войт, би трябвало да е 120%, само че единствено върху цената на данъчните облекчения, които съответното студио е получило в съответната непозната страна - било то Канада, Унгария, Австралия, Англия и други

Версията на Тръмп - най-малко това, което се разбираше от - предвиждаше 100% такса върху цялата продукция, без да се разбере по какъв начин тъкмо ще се обмитява въпросния филм.

„ Гримьори, дизайнери, оператори остават без работа, тъй като студията снимат в чужбина и наемат локални екипи. Всяко студио знае по какъв начин да се възползва от данъчните облекчения, които другите страни оферират, и това им икономисва десетки милиони. Ние споделяме: дайте тези условия и тук. Но истината е, че на нас ни би трябвало освен това – би трябвало да бъдем още веднъж конкурентни ", споделя Войт.

Какво още планува проектът му:
10% федерална данъчна отстъпка за кино и ТВ продукции – допълнение към към този момент съществуващите щатски тласъци там, където ги има;„ Културен тест “ за данъчни облекчения по сходство на съществуващото предписание в английското кино – в тази ситуация със Съединени американски щати би трябвало да се потвърди, че продукциите би трябвало да способстват за американската култура;Възстановяване на възбраната за огромните малките екрани и стрийминг платформи за извънредно владеене или разпространяване на праймтайм наличие, което сами са произвели - така наречен fin-syn правила съществуват сред 70-те и 90-те години за да се отстрани монополът на трите огромни телевизионни мрежи NBC, CBS и ABC върху всички доходи от предавания и реклами.
Ако това предписание се върне още веднъж, ще засегне непосредствено платформи като Netflix, Amazon, Disney+ или Max, които влагат мощно в лични истински филми и сериали като част от платени стрийминг каталози.

Източник: boulevardbulgaria.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР