Носителят на Лига Европа Айнтрахт Франкфурт започна 2023-а година в

...

Айнтрахт Франкфурт разби Шалке и излезе втори

Носителят на Лига Европа Айнтрахт Франкфурт стартира 2023-а година в Бундеслигата с безапелационен триумф. „ Орлите “ разрушиха с 3:0 Шалке на своя “Дойче Банк Парк “.

Оформянето на „ класическия “ триумф стартира в средата на първата част, когато датската перла на отбора Йеспер Линдстрьом се възползва от подаване на Рандал Коло Муани и означи във вратата на отбора от Гелзенкирхен.

Резултатът се резервира подобен съвсем до края на мача, когато „ кралскосините “ се пречупиха и позволиха нови две попадения. Шест минути преди приключването на постоянното време Рафаел Сантос Боре бе изведен добре зад тила на защитата, залъга настигнали го защитник и с техничен удар приключи в мрежата за 2:0. В продължението на срещата влезлият от пейката Аурелио Бута оформи крайното 3:0.

Отборът от Франкфурт към този момент събра 30 точки на втората позиция в Бундеслигата. Пет пункта напред е водачът Байерн Мюнхен, а точки, колкото „ орлите “ имат още Унион Берлин и Фрайбург на трето и четвърто място. Пети е Република България Лайпциг с 29.