Носителят на Лига Европа Айнтрахт Франкфурт продължава борбата си за

...

Айнтрахт доближи топ 4 след успех над борещия се за спасение Херта

Носителят на Лига Европа Айнтрахт Франкфурт продължава битката си за евротурнирите и по-точно Шампионска лига. „ Орлите “ победиха с 3:0 Херта Берлин.

С тази загуба „ остарялата госпожа “ остана в зоната на изпадащите и по-точно на предпоследната позиция с 14 точки. Зад тях е единствено Шалке с 10 пункта. Айнтрахт пък е пети с 35 точки. Топ 4 „ затваря “ Рб Лайпциг с точка повече, откакто не съумя да победи Кьолн в различен мач от Бундеслигата.

Двете попадения за Айнтрахт вкара международният вицешампион Рандал Коло Муани. Французинът първо осъществя дузпа в 21-ата минута, а след единствено още няколко минути удвои задатъка на своите, възползвайки се от подаване на датчанина Йеспер Линдстрьом.

В самия завършек на срещата Аурелио Бута оформи крайното 3:0.